
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Őrizetbe vették azt a férfit, akinek légpuskájával halálosan megsebesítettek egy kisgyermeket hétfőn Maros megyében. Az őrizetbe vételt a lőfegyverekre vonatkozó rendelkezések megszegése miatt rendelték el.
2021. május 04., 11:442021. május 04., 11:44
Mint Emanuela Farcaș, a Maros megyei rendőrség sajtószóvivője kedden délelőtt elmondta, a hétfői helyszínelés eredményeképp született meg a döntés, hogy a légpuska jogos tulajdonosát őrizetbe veszik. Az érvényes rendelkezések értelmében az engedélyköteles fegyvereket zár alatt, fémszekrényben kell tartani. A tárolót a padlóhoz vagy falhoz kell erősíteni. Az engedéllyel rendelkező tulajdonos ezeket a fegyvereket (ideértve a légpuskát is) nem adhatja át használatra más személynek.
A}
Mint hétfőn beszámoltunk róla, egy baráti piknikezés alkalmával, a Mezőmadaras és Mezőpanit között lévő nyaraló udvarán egy 8 éves kisfiú közelről meglőtte a felügyelet nélkül hagyott légpuskával az ötéves kisöccsét, akit a helyszínre érkező mentősök már nem tudtak megmenteni. A fegyvert egy vadászengedéllyel rendelkező 49 éves férfié volt, aki törvényesen birtokolta a légpuskát.

Felügyelet nélkül hagyott légpuskával játszott egy nyolcéves gyerek, aki véletlenül meglőtte az ötéves kisöccsét. A kis testvér a helyszínen elhunyt.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
szóljon hozzá!