
Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Felügyelet nélkül hagyott légpuskával játszott egy nyolcéves gyerek, aki véletlenül meglőtte az ötéves kisöccsét. A kis testvér a helyszínen elhunyt.
2021. május 03., 19:002021. május 03., 19:00
2021. május 04., 09:322021. május 04., 09:32
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője szerint hétfőn kora délután történt a tragédia Mezőpanit és Mezőmadaras között egy hétvégi nyaraló udvarán. Mint megtudtuk, 15 órakor értesítették őket az 112-es sürgősségi telefonszámon, hogy egy kisfiút légpuskával meglőttek. A helyszínen kiderült, hogy egy 8 éves gyermek, aki családjával és más családokkal volt a nyaraló udvarán, egy felügyelet nélkül hagyott légpuskával játszott. Véletlenül lőtte meg a közelben tartózkodó 5 éves testvérét. A helyszínre kiérkező mentősök már nem tudták megmenteni a kisgyermek életét.
A rendőrök megállapították, hogy a légpuska egy 49 éves férfi tulajdona, és engedélye van rá. A vizsgálatokat folytatják, hogy kiderüljön, hogy pontosan hogyan történt a tragédia.
A közigazgatási reformról szóló sürgősségi rendelet hamarosan megjelenik a Hivatalos Közlönyben – jelentette be szerdán a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Több mint 50 alkalommal riasztották a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat február 20–24. között. A bevetések főként elsősegélynyújtási feladatokat jelentettek.
Egy 800 milliméter átmérőjű fővezeték hibásodott meg Marosvásárhelyen a Szabadi utca térségében, ennek javítása miatt zavaros víz folyhat a csapokon.
Hargita megyében először szerveznek óvóhelyre vonulási gyakorlatot a polgárvédelem hetén. Február 26-án és március 4-én Tusnádfürdőn és Székelyudvarhelyen szimulálják a lakosság kimenekítését. Mindeközben a megye tűzoltóságai nyílt napokra készülnek.
Slatina polgármestere a szerencsejátékok működését betiltó határozattervezetet készül benyújtani a városi tanács elé.
A szerdán elfogadott törvénytervezet szerint a szexuális agresszióért vagy kizsákmányolásért elítélt, és emiatt nyilvántartásba vett személyek nem dolgozhatnak iskolákban, kórházakban, idősotthonokban, szociális, testnevelési és sportközpontokban.
A tanügyi szakszervezetek a Cotroceni-palota előtt tüntetnek szerdán, mert fel akarják hívni a figyelmet arra, hogy az oktatási rendszerben dolgozók nem értenek egyet a költségvetési hiány csökkentésére hozott politikai intézkedésekkel.
A betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) elindítása óta eltelt több mint két évben több mint 8,9 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és több mint 647 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
Csapadékos időre, az ország jelentős részén havazásra, a hegyekben hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Több mint harminc házkutatási parancsot hajtottak végre szerdán a hatóságok egy sportfogadási bundabotrány kapcsán. Huszonegy embert állítottak elő és hallgattak ki.