
Archív
Fotó: László Ildikó
Egész napos rendezvénysorozattal tisztelegnek Orbán Balázs emléke előtt Székelyudvarhelyen: előadás, ünnepi műsor és koszorúzás is lesz a legnagyobb székely szobránál hétfőn.
2025. február 03., 12:582025. február 03., 12:58
Születésének 196. évfordulóján több helyszínen is várják az érdeklődőket Székelyudvarhelyen, hogy közösen emlékezhessenek a legnagyobb székelyről február 3-án, hétfőn.
A Csontbáró című, Orbán Balázs életéről szóló krimi rajzfilmsorozatot több székelyudvarhelyi diáknak mutatták be hétfő délelőtt, a felnőtteknek pedig a Szépkorúak Házában tartottak előadást a csontbáróról.
15 órától a 30 évvel ezelőtt felavatott Városháza téri szobornál tartják az ünnepi műsort, 16 órakor pedig a szejkefürdői sírnál hajtanak fejet a megemlékezők. Meglepetéssel is készül a városháza, hiszen 18 órakor megelevenítik az ünnepeltet a városháza teraszán – olvasható a székelyudvarhelyi városháza Facebook-oldalán.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!