Hirdetés
Hirdetés

Órákat állnak sorban az autósok Csíkszeredában

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

„Láttuk, hogy mindenhol az országban pánik alakult ki, úgy hallottuk, holnaptól több lejjel drágul az üzemanyag, ezért jöttem én is tankolni még olcsóbban, amíg lehet” – válaszolta érdeklődésünkre az egyik csíkszeredai üzemanyagtöltő állomásnál egy sofőr. A hargitai megyeszékhelyen is eluralkodott a pánik, az emberek szerdán este megrohamozták a benzinkutakat.

Korpos Attila

2022. március 09., 22:402022. március 09., 22:40

2022. március 09., 23:572022. március 09., 23:57

Hatalmas autósorok alakultak ki szerda estére a csíkszeredai üzemanyagtöltő állomásoknál. Kivétel nélkül minden benzinkútnál felgyűltek az autók: a Zöld Péter utcai Petromnál a Brassói útra és a Bolyai utcáig kígyóztak az autók, a Mol töltőállomásnál pedig a Zöld Péter utca és a Brassói út kereszteződéséig.

Videó: Médiatér

Hasonlóan hosszú volt a sor a csíkzsögödi Lukoil kútnál, a Hargita utcai Rompetrolnál pedig a vasúti felüljáró híd városkijárat felőli részéig ért a sor vége. A leghosszabb sor a taplocai Petromnál volt: egyik oldalról a város bejáratát jelző táblán kívül, míg a város felőli részen majdnem a templomnál ért véget a várakozó autósok sora.

korábban írtuk

Pánikszerűen tankolnak az emberek Székelyföldön is
Pánikszerűen tankolnak az emberek Székelyföldön is

Az üzemanyag drágulása miatt pánikszerűen rohamozták meg szerdán a benzinkutakat az autósok Székelyföldön is. Csíkszeredától Székelyudvarhelyen át Marosvásárhelyig az üzemanyagtöltő-állomásokon sorok alakultak ki.

Volt, aki kabarénak nevezete az egészen szürreális helyzetet, egy másik sofőr viszont azt mondta, ő már több mint négy és fél órája áll a sorban, de száz métert sem haladt előre.

Idézet
Azonkívül, hogy teletankolja mindenki az autóját, több hordót és tartályt is megtölt, ezért haladunk ilyen lassan. Nem tudom, mikor kerülök sorra, szerintem éjfélkor is itt leszek még

– vetítette előre.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

A szerda délelőtti üzemanyagár-mustránk és lejegyzett áraink alapján azt mondhatjuk, a közösségi médiában megjelent több lejes drágulás eddig jobbára alaptalan feltételezés, hiszen a Csíkszeredában található hét töltőállomás közül egyedül a Mol kútnál emelték meg az árakat, valószínűleg a pánikvásárlás miatt: itt a benzin néhány óra leforgása alatt 84 banit, míg a gázolaj literenkénti értéke 1,31 lejt növekedett.

Hirdetés

Hirdetés
4 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 11., csütörtök

Az út járható, mégsem nyitják meg a tervezett időpontban a Transzfogarast

A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.

Az út járható, mégsem nyitják meg a tervezett időpontban a Transzfogarast
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Máris van Romániának egy elviekben rábólintó, de a gyakorlatban nemet mondó minisztere

Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.

Máris van Romániának egy elviekben rábólintó, de a gyakorlatban nemet mondó minisztere
2026. június 11., csütörtök

Árvízveszély: másodfokú készültség Hargita és Kovászna megyében

Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.

Árvízveszély: másodfokú készültség Hargita és Kovászna megyében
2026. június 11., csütörtök

Felmérés: a romániaiak úgy gondolják, hogy másoknál jobban ki tudják szűrni a hírekben a hamis információkat

A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.

Felmérés: a romániaiak úgy gondolják, hogy másoknál jobban ki tudják szűrni a hírekben a hamis információkat
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Kisebb forgalmú cégek tevékenységét is elismeri ezentúl a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.

Kisebb forgalmú cégek tevékenységét is elismeri ezentúl a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara
2026. június 11., csütörtök

A munkaügyi miniszter szerint összehangolt félretájékoztatás zajlik a közalkalmazotti bértörvénnyel kapcsolatban

Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.

A munkaügyi miniszter szerint összehangolt félretájékoztatás zajlik a közalkalmazotti bértörvénnyel kapcsolatban
2026. június 11., csütörtök

Nem támogatja Tomac kormányának beiktatását a PNL

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.

Nem támogatja Tomac kormányának beiktatását a PNL
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Több százezer eurót találtak egy körözött férfi autójában a karosszériaelemek mögé rejtve

Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.

Több százezer eurót találtak egy körözött férfi autójában a karosszériaelemek mögé rejtve
2026. június 11., csütörtök

Továbbra is gyakoriak a medveriasztások Hargita és Maros megyében

Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.

Továbbra is gyakoriak a medveriasztások Hargita és Maros megyében
2026. június 11., csütörtök

Eugen Tomac szerint folytatni kell a Bolojan-kormány jó kezdeményezéseit

Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.

Eugen Tomac szerint folytatni kell a Bolojan-kormány jó kezdeményezéseit
Hirdetés