Az üzemanyag drágulása miatt pánikszerűen rohamozták meg szerdán a benzinkutakat az autósok Székelyföldön is. Csíkszeredától Székelyudvarhelyen át Marosvásárhelyig az üzemanyagtöltő-állomásokon sorok alakultak ki.
2022. március 09., 19:222022. március 09., 19:22
2022. március 10., 11:222022. március 10., 11:22
Marosvásárhely
Fotó: Haáz Vince
Az üzemanyag drágulása miatt pánikszerűen rohamozták meg szerdán a benzinkutakat az autósok Székelyföldön is. Csíkszeredától Székelyudvarhelyen át Marosvásárhelyig az üzemanyagtöltő-állomásokon sorok alakultak ki.
2022. március 09., 19:222022. március 09., 19:22
2022. március 10., 11:222022. március 10., 11:22
Székelyudvarhely
Fotó: Erdély Bálint Előd
21.15 – A székelyudvarhelyi üzemanyagtöltő-állomásokhoz vonultak a helyi rendőrség munkatársai is, hogy a forgalom zavartalan működését biztosítsák – már amennyire lehet – a benzinkutak közelében: hangosbemondón utasítják a tankoláshoz sorban állókat, hogy az út szélén várakozzanak. A tankolni szándékozók ezért álló motorral, kígyózó sorokban várják az út szélén, hogy sorra kerüljenek.
• Videó: Médiatér
Jellemzően csak az autók üzemanyagtartályait igyekeznek feltölteni a várakozók, némelyek viszont kannákba is tankolnak, sőt olyanok is akadnak, akik több száz literes tartályokat töltenek meg üzemanyaggal. A pánik leginkább a hatalmas autósorokat látva érezhető, a várakozók hangulatán kevésbé: egyesek autóik mellett állva beszélgetnek, mások a gépjárműben ülve várják ki a sorukat.
20.15 – Ellenőrzéseket rendelt el Nicolae Ciucă miniszterelnök a töltőállomásoknál, miután az ország számos benzinkútjánál hosszú sorok alakultak ki – írja az Agerpres a kormányszóvivő szerda esti közlésére hivatkozva. Dan Cărbunaru leszögezte, indokolatlan az üzemanyagok drágulása Romániában. Az országnak elegendő üzemanyagkészlete van. (...)
– jelentette ki a szóvivő.
Fotó: Haáz Vince
20.05 – Semmi ok nincs pánikra és a töltőállomások megrohamozására, mert Románia üzemanyag-ellátása zavartalan – közölte szerdán a Facebook-oldalán az energiaügyi miniszter.
Az Agerpres hírügynökség Virgil Popescu bejegyzésére hivatkozva arról számolt be, hogy a délután folyamán tárgyalt a Rompetrol és az OMV Petrom képviselőivel, akik arról biztosították, hogy elegendő üzemanyag-készletük van, és el tudják látni az ügyfeleiket.
– írta a miniszter. Mindeközben a hírügynökség információi szerint a MOL egyik magyarországi kőolaj-finomítójának üzemzavara miatt üzemanyaghiány lépett fel a vállalat romániai kútjainál. A társaság már 10 lej feletti áron árulja a gázolajat a fuvarozóknak.
Fotó: Haáz Vince
19.50 – Időközben az egyik csíkszeredai benzinkútnál literenként már 8 lej 36 baniba kerül a standard benzin, egy másik kútnál pedig azt jelentették, hogy kifogytak a gázolajból.
Fotó: Haáz Vince
19.20 – A folyamatosan emelkedő üzemanyagárak miatt sokan gondolták úgy, hogy most érdemes tankolni, így a benzinkutaknál hosszú, az utcákra kikanyarodó sorok alakultak ki. Olvasóink olyan esetről is beszámoltak, hogy az egyik csíkszeredai benzinkútnál a rendőrök hívták fel a sorban álló autósok figyelmét: hagyják szabadon az utat.
Fotó: Haáz Vince
Az ukrajnai háború miatt folyamatosan emelkedik a kőolaj világpiaci ára, így az üzemanyagoké is. A hét elején Romániában még alig emelkedett 7 lej fölé a standard benzin ára, a hét közepére már voltak helyek, ahol a 8 lejt is meghaladta a literenkénti ár. Közben néhány EU-tagállamban már több mint két euróba kerül a benzin.
Fotó: Haáz Vince
Az országos pánik nem kerülte el Székelyföldet sem, Csíkszeredától Székelyudvarhelyen át Marosvásárhelyig az üzemanyagtöltő-állomásokon sorok alakultak ki a literenként 7 lej 50 bani körüli benzinért és gázolajért. Attól tartanak, hogy ez most még jó üzlet, ugyanis a prémium minőségű üzemanyagok árai már megahaladták a 8 lejt, rekordot hozva ezzel a romániai piacra.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Csíkszereda
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Székelyudvarhely
Fotó: Székelyhon
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kormány elfogadta a közigazgatási reformról és a gazdaságélénkítésről szóló sürgősségi rendeleteket – jelentette be kedden este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A hódgátak miatti árvízveszély, az útmenti parkolás gondja, valamint a Kútpatak utca elhanyagoltsága került többek között terítékre a kedd esti lakossági fórumon, amelyet a zsögödi városrész lakói számára szervezett a csíkszeredai városvezetés.
Románia továbbra is minden szükséges támogatást megad Ukrajnának - közölte kedden Nicușor Dan államfő, miután részt vett a tettre készek koalíciójának ülésén.
A kormány a kedd esti rendkívüli ülésén fogadja el a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló sürgősségi rendeleteket.
A képviselőház és a szenátus március 10-én 13 órától együttes ülést tart, amelyen megválasztják az új ombudsmant, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) vezetőségének több tagját és a Számvevőszék egyik tanácsosát.
Az Országos Erdőőrség 2025 decemberében 3560 köbméter illegálisan kitermelt faanyagot foglalt le, az okozott kárt mintegy kétmillió lejre becsülik – tájékoztatott kedden a Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Megnyílt az a kijárat Csíkszeredában, amely az Erőss Zsolt Aréna parkolóját tehermentesíti és a tervek szerint az ottani forgalmat is gördülékenyebbé teszi.
Az ukrajnai háború ötödik évébe lépve az ukrán gyermekek több mint egyharmada, csaknem 2,6 millióan továbbra is menekültként élnek - közölte kedden az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
A kiskereskedelmi láncok saját márkás termékeinek arányát legfeljebb 20 százalékban korlátozná, azonos termékkategórián belül pedig egységes árrést vezetne be Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
6 hozzászólás