
Az e-szolgaltatasokhr.ro oldal Hargita megye digitális ügyfélkapujaként működne
Fotó: Gecse Noémi
Népszerűsítenék az elektronikus ügyintézésre lehetőséget biztosító www.e-szolgaltatasokhr.ro internetes felületet, amelyen keresztül Hargita megye lakói online intézhetik ügyeiket. Ugyanakkor a weblapon egyes megyei közintézmények online szolgáltatásai is elérhetők, amelyeket a későbbiekben bővíteni szeretnék.
2017. március 20., 17:562017. március 20., 17:56
2017. március 20., 19:332017. március 20., 19:33
Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke sajtótájékoztatón beszélt az eddig megvalósított, e-kormányzáshoz kapcsolódó uniós pályázatokról és arról, hogy egy tető alá szeretnék ezeket a megvalósításokat hozni, hogy a megye lakói egy honlapon keresztül intézhessék közügyeiket. Egyelőre kiépítés alatt áll Hargita megye digitális ügyfélkapuja, amelyet az e-szolgaltatasokhr.ro oldalon lehet elérni.
Hargita megyében jelenleg a 67-ből 45 önkormányzat csatlakozott a rendszerhez és Hargita Megye Tanácsán kívül még további öt közintézmény: a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA), a Megyei Kataszteri és Ingatlannyilvántartási Hivatal, a Megyei Közpénzügyi Adminisztráció, a Személyi Nyilvántartó Igazgatóság, valamint a Cégnyilvántartó Hivatal (ONRC).
Mint Barti fogalmazott, a jövőben
ugyanakkor azon is dolgoznak, hogy együttműködési egyezményeket kössenek a megye többi közintézményeivel is, hogy azok online szolgáltatásait is elérhetővé tehessék ezen az oldalon, azzal a céllal, hogy egy helyen egységesítsék az elektronikus ügyintézéshez köthető lehetőségeket, a megye lakói számára könnyítve meg ezáltal az ügyintézést.
Mit ellenőrizhetnek a regisztrált felhasználók?
Többek között ellenőrizhetik a gazdalajstromban nyilvántartott mezőgazdasági javaikra, állatállományaikra vonatkozó adataikat, fizethetnek online adót, illetéket, kérhetnek időpontot a polgármesteri hivatalokban, például az APIA támogatásokhoz való igazolások igénylésére, kitölthetnek különböző űrlapokat, akár urbanisztikai kérést is, és beküldhetik azt a polgármesteri hivataloknak.
– mondta a megyei önkormányzat alelnöke, aki a projekt kapcsán több Hargita megyei helyszínen is tartott hétfőn sajtótájékoztatót.
Gyergyói résztvevők
A projektben a következő gyergyószéki önkormányzatok vannak benne: Alfalu, Borszék, Csomafalva, Ditró, Galócás, Gyergyószentmiklós, Holló, Maroshévíz, Remete, Salamás, Szárhegy, Tölgyes, Újfalu és Vasláb.
A csíkszeredai sajtótájékoztatón jelen lévő polgármesterek hozzátették, szükség volna arra, hogy legalább egy személyt alkalmazhassanak, aki kifejezetten az elektronikus ügyintézéssel foglalkozhatna.
16 önkormányzat Csíkszéken
Csíkszéken Karcfalva, Csíkcsicsó, Dánfalva, Szépvíz, Gyimesfelsőlok, Csíkszentmihály, Csíkpálfalva, Kászonaltíz, Csíkszentkirály, Csíkszentdomokos, Csíkszentmárton, Csíkszentsimon, Csíkszentimre, Madéfalva, Csíkszenttamás, Tusnád községek voltak részesei az uniós projekteknek, amelyek révén kialakították az elektronikus ügyintézéshez szükséges infrastruktúrát. A fent említett honlap főoldalán vannak felsorolva ezek a települések, nevükre kattintva az adott község lakója regisztrálhat a rendszerbe.
Barti elmondta, annyit újítottak az eljáráson, hogy már nem kell személyesen bemenni a polgármesteri hivatalokhoz, elég az online regisztráció.
Udvarhelyszéken 15 önkormányzat csatlakozott a projekthez
A programban már részt vevő udvarhelyszéki települések: Etéd, Szentábrahám, Fenyéd, Székelykeresztúr, Korond, Oroszhegy, Lövéte, Farkaslaka, Bögöz, Székelyudvarhely, Parajd, Máréfalva, Siménfalva, Szentegyháza és Zetelaka. A pályázati finanszírozásból táblagépeket, mobil nyomtatókat is vásároltak, így a hivatalok munkatársai a mozgássérültekhez, idősekhez is elmehetnek, hogy a mozgásukban korlátozott személyek otthonról intézhessék ügyeiket. Ez Siménfalván például nagyon operatívan működött – mondta el a község polgármestere az Udvarhelyen is megtartott sajtótájékoztatón. A részt vevő települések vezetői reménykednek abban, hogy a program beüzemelésével felszámolhatók lesznek a végeláthatatlan sorok, kevésbé lesznek leterhelve a hivatalok alkalmazottai. Egyes falvakban – például Szentkirályon és Ülkében – azonban hozzáférési nehézséget okoz, hogy nincs megfelelő internetkapcsolat. A települések elöljárói azt is kérték, hogy szervezzenek képzéseket a program lehetőségeinek használatát illetően.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!