
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat oldalán online, bankkártyával kifizethető az egy lej, bepótolva abba a bírságba, amelyet Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester kapott a március 15-i magyar zászlók miatt.
2021. március 22., 18:012021. március 22., 18:01
2021. március 22., 18:042021. március 22., 18:04
A Kovászna megyei kormányhivatal kétszer ötezer lejes bírságot rótt ki Sepsiszentgyörgy polgármesterére, egyet a március 15-én kitűzött magyar zászlókért, és egyet a piros-fehér-zöld színű, szív alakú szimbólumokért. A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat a múlt héten jelentette be, hogy gyűjtést indít a zászlóbírság kifizetésére, mindössze
A szolgálat közben az ügyészségen is feljelentést tett, mert a polgármestert üzenetben halálosan megfenyegették a március 15-én kitűzött magyar szimbólumok miatt. Antal Árpád – mint eddig minden évben – megfellebbezi a bírságot, és ha a büntetést a bíróság eltörli, az adományokat jótékony célra ajánlják fel.
Az egy lejt be lehet vinni személyesen a jogvédő szolgálat sepsiszentgyörgyi, Martinovics Ignác utcai székházába, ki lehet fizetni banki átutalással vagy online, bankkártyával itt. Az egylejes utalás esetén a minimális összeg 2,04 lej, amely tartalmazza a tranzakciós díjakat.

Szimbolikus összegű felajánlásokat gyűjt a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat, miután Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármestert tízezer lejre bírságolta a kormányhivatal a március 15-ei magyar zászlók és szimbólumok kitűzése miatt.
A HÁRIT a jogszabályok módosítását szorgalmazza
A Háromszéki Ifjúsági Tanács (HÁRIT) ötven darab egylejest adott át a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat munkatársainak a március 15-ei zászlóbírság ügyében indított gyűjtésre. Ezzel az ifjúság azt fejezi ki, hogy fontosnak tartja, hogy az évenként visszatérő problémára megoldás szülessen. Ugyanakkor fontosnak tartják, hogy a jövőben ne legyen hasonló büntetés, ezért arra kérik a háromszéki parlamenti képviseletet – Benedek Zakariást, Fejér László Ödönt, Gál Károlyt, Könczei Csabát, Kulcsár-Terza Józsefet és Miklós Zoltánt –, hogy kezdeményezzék a jogszabályok módosítását a parlamentben, hogy egyértelmű törvényekkel lehessen biztosítani a nemzeti szimbólumok használatát.

Idén is tízezer lejre bírságolta a Kovászna megyei kormányhivatal Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármestert, mert március 15-ére magyar szimbólumokkal díszítették fel a várost. A kétszer ötezer lejes bírságról szóló jegyzőkönyvet Cosmin Boricean alprefektus írta alá.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
szóljon hozzá!