
Archív
Fotó: Haáz Vince
Idén is várják azokat a 16 év feletti, 29 év alatti fiatalokat, akik szívesen dolgoznak csapatban, és szeretnék kipróbálni magukat a rendezvényszervezésben. Jelentkezni április 14-ig (éjfélig) lehetséges.
2024. április 02., 16:542024. április 02., 16:54
Az önkénteskedés napi hatórás munkát feltételez a fesztivál előtti, építési időszakban, a fesztivál ideje alatt, illetve a bontáskor.
A jelentkezők kiválaszthatják, melyik területen szeretnének dolgozni, legyen szó helyszíni felügyeletről, a VIBE KOLI-ról, a Fashion Cornerről, az önkéntesbázisról, a jegyekről, a sport- vagy szórakoztató programokról, a raktárról vagy egyéb területről. Arról, hogy melyik terület mit fed, a VIBE Fesztivál honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők, ugyanott lehetőség van online jelentkezni is.
Fiatalként fesztiválon önkénteskedni nemcsak azért nagyszerű dolog, mert remek ismerkedési és szórakozási lehetőségeket rejt, hanem azért is, mert értékes, a későbbiekben remekül hasznosítható tapasztalatokra lehet szert tenni a rendezvényszervezés, a gyors és hatékony kommunikáció, illetve problémamegoldás terén.
nélkülözhetetlen munkájukat közel ezerötszáz fős szervezői stáb felügyelte – írják a szervezők.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
Ötszáz dolgozóját bocsátja el egy Beszterce-Naszód megyei iparvállalat, a RAAL Rt. Ez már a második leépítésük idén.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
szóljon hozzá!