
Archív
Fotó: Gábos Albin
A csíksomlyói búcsún való részvétel feltételeként az oltásigazolást javasolja az egészségügyi szakhatóság vezetője, hogy ne csak a helybéliek, hanem a távolabbról érkezők számára is elérhetővé váljon a zarándoklat.
2021. május 06., 10:462021. május 06., 10:46
2021. május 06., 12:182021. május 06., 12:18
Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője jónak látná, ha az oltás feltétele lenne a csíksomlyói pünkösdi búcsún való részvételnek, hogy a távolabbról érkezők is jöhessenek a zarándoklatra.
„A törvény szerint jelenleg csak a helybéliek vehetnek részt a búcsújárásokon.
hogy minél többen jöhessenek, ha be vannak oltva – ha erre az országos hatóságok engedélyt adnak” – fogalmazott a közelgő eseménnyel kapcsolatban a megyei egészségügyi igazgatóság vezetője.

Fontos bejelentést tett a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület rendes havi ülésén Korodi Attila polgármester: a csíksomlyói pünkösdi búcsú megszervezése folyamatban van, ennek helyszíne pedig nem a kegytemplom kertje, hanem ismét a hegynyereg lesz.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
4 hozzászólás