
Fotó: Veres Nándor
Körülbelül 2 millió 700 ezer óvodás és iskolás kezdi hétfőn a 2023–2024-es tanévet – írja az Agerpres hírügynökség a tanügyminisztérium adataira hivatkozva.
2023. szeptember 10., 17:142023. szeptember 10., 17:14
A tanügyminisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a 2023–2024-es tanév 36 oktatási hétből áll. Ez alól kivételt képeznek a nappali tagozatos tizenkettedik osztályok, az esti tagozatos tizenharmadik osztályok és a felnőttoktatási tagozatok, amelyek számára 2024. június 7-én véget ér a tanév, illetve a nyolcadikosok, akiknek 2024. június 14-e az utolsó oktatási nap.
Ugyanakkor a műszaki szakközépiskolák és a szakiskolák tanulói 37 hetet járnak majd iskolába, számukra tehát 2024. június 28-án ér véget a tanév.
Szeptember 11. és október 27. között;
november 6. és december 22. között;
2024. január 8. és február 9. között (vagy február 16., esetleg 23. között, a tanfelügyelőségek döntése alapján);
február 19. (vagy 26., esetleg március 4.) és április 26. között;
május 8. és június 21. között.
Október 28. és november 5. között;
december 23. és 2024. január 7. között;
egy hét a tanfelügyelőségek döntése alapján 2024. február 12. és március 3. között;
április 27. és május 7. között;
június 22. és szeptember 8. között.
Október 5-e, az oktatás nemzetközi napja munkaszüneti nap. Az Iskola másként hetet és a Zöldhetet 2024. április 26-áig kell megszervezniük az iskoláknak.
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
szóljon hozzá!