
Fotó: Veres Nándor
Körülbelül 2 millió 700 ezer óvodás és iskolás kezdi hétfőn a 2023–2024-es tanévet – írja az Agerpres hírügynökség a tanügyminisztérium adataira hivatkozva.
2023. szeptember 10., 17:142023. szeptember 10., 17:14
A tanügyminisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a 2023–2024-es tanév 36 oktatási hétből áll. Ez alól kivételt képeznek a nappali tagozatos tizenkettedik osztályok, az esti tagozatos tizenharmadik osztályok és a felnőttoktatási tagozatok, amelyek számára 2024. június 7-én véget ér a tanév, illetve a nyolcadikosok, akiknek 2024. június 14-e az utolsó oktatási nap.
Ugyanakkor a műszaki szakközépiskolák és a szakiskolák tanulói 37 hetet járnak majd iskolába, számukra tehát 2024. június 28-án ér véget a tanév.
Szeptember 11. és október 27. között;
november 6. és december 22. között;
2024. január 8. és február 9. között (vagy február 16., esetleg 23. között, a tanfelügyelőségek döntése alapján);
február 19. (vagy 26., esetleg március 4.) és április 26. között;
május 8. és június 21. között.
Október 28. és november 5. között;
december 23. és 2024. január 7. között;
egy hét a tanfelügyelőségek döntése alapján 2024. február 12. és március 3. között;
április 27. és május 7. között;
június 22. és szeptember 8. között.
Október 5-e, az oktatás nemzetközi napja munkaszüneti nap. Az Iskola másként hetet és a Zöldhetet 2024. április 26-áig kell megszervezniük az iskoláknak.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
szóljon hozzá!