
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Rendzavarás, agresszív magatartás és hatósággal szembeni engedetlenség miatt vizsgálódik a rendőrség egy 15 éves kiskorúval szemben, aki egy marosvásárhelyi oktatási intézményben megengedhetetlenül viselkedett hétfőn, oktatási időben.
2024. március 11., 15:442024. március 11., 15:44
2024. március 12., 15:322024. március 12., 15:32
A hatóságokat délelőtt tíz óra körül értesítették egy marosvásárhelyi oktatási intézmény képviselői, hogy egy nyolcadik osztályos diák tanóra alatt olyan magatartást tanúsított, ami összeférhetetlen mind az iskola szabályaival, mind az érvényben lévő törvényekkel.
ahová édesanyját is behívták a helyzet tisztázása érdekében.
A fiúra (illetve szüleire) rendzavarás miatt 500 lejes pénzbírságot róttak ki, ezzel azonban nem ért véget a történet: röviddel fél egy után ugyanabból az iskolából jelentették, hogy
és továbbra is engedetlen. A rendőrök ezért őrizetbe vették, és szüleivel együtt a rendőrségre vitték további vizsgálatok céljából, és eljárást indítottak az ügyben.
A Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének információi szerint az eset az Alexandru Papiu Ilarian Főgimnáziumban történt, ezt megerősíti a Punctul.ro által közzétett videófelvétel is.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
1 hozzászólás