
A diákok a Babeş–Bolyai Tudományegyetem főépületében szembesültek a tételekkel
Fotó: romkat.ro
Április 12-14. között a kolozsvári Báthory István Elméleti Líceum adott otthont az V. országos magyar nyelvű római katolikus hittanolimpiának. Idén Arad, Fehér, Hargita, Kovászna, Maros, Máramaros, Szatmár, Temes, Bihar, Szilágy és Brassó megyéből vettek részt diákokat és kísérő tanárok, a székelyföldiek szép eredményekkel térhettek haza.
2023. április 15., 11:562023. április 15., 11:56
Dolgozataikat a Babeș–Bolyai Tudományegyetem főépületében írták meg a diákok. Közben tanáraik meglátogatták a felújított Szent Mihály-templomot, illetve az egyetem múltjával ismerkedtek. A díjkiosztót is a templomban tartották, amit Kovács Gergely gyulafehérvári érsek ünnepi homíliája vezetett fel. A székelyföldi diákok közül a következők végeztek dobogós helyen:
az V. osztályosoknál első díjra érdemesült Lőrincz Réka (Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda), harmadikra Szász István János (Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely);
a VI. osztályosok körében Varodi Dorottya Szofia (Szent György Általános Iskola, Marosszentgyörgy) második, míg Tankó Izabella (Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola, Gyimesközéplok) harmadik díjban részesült;
a VII. osztályosok versengésében Ambrus Iringó (Köllő Miklós Általános Iskola, Gyergyócsomafalva) és Somogyi Dávid (Apor István Gimnázium, Kézdiszentlélek) végzett az első két helyen;
VIII. osztályosok: Fecső Boróka (Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda) – I. hely, Pop Jácinta (Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely) – III. hely;
a IX. osztályosoknál Molnár Bíborka (Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda) a második, Gergely Lehel (Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium, Kézdivásárhely) a harmadik helyen végzett;
a X. osztályosoknál is székelyföldi az első két helyezett: György Boróka Éva (Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda) és Szabó Adrienn (Református Kollégium, Sepsiszentgyörgy);
a XI-eseknél a II. és a III. díj került Székelyföldre Bálint Enikő (Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely) és Tölgyesi Karola (Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy) révén;
a XII. osztályosok körében Györgyjakab Imelda (Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely) diadalmaskodott.
A teológia osztályba járók közül a kilencedikes Dalma Noémi (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely) első, Timár Anett (Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda) második díjat nyert, a tizedikeseknél úgyszintén Baroti Beáta (Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely) és Becze Gellért (Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium, Csíkszereda) végzett az első két helyen; a tizenegyedikes Mihály Réka (Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely) második, a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium két tizenkettedikes tanulója, Kovács Szilveszter és Imre Balázs Szilamér első, illetve harmadik hellyel büszkélkedhet.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
szóljon hozzá!