
Fotó: Alex Micsik/Agerpres
Nyolc lakóház leégett, további tizenegyben károk keletkeztek a crevediai autógáz-töltőállomásnál történt szombati robbanás nyomán – számolt be vasárnap a Dâmboviţa megyei tanács elnöke.
2023. augusztus 27., 14:012023. augusztus 27., 14:01
Corneliu Ştefan hozzátette, a robbanás miatt kitelepített családokat elszállásolják a környéken, ugyanakkor reggel egyebek mellett élelmiszert tartalmazó segélycsomagot kaptak.

Meghalt a Dâmboviţa megyei Crevedia autógáz-töltőállomásánál történt robbanás egyik sérültje – jelentette be vasárnap a belügyi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) vezetője.
Facebook-bejegyzésében a megyei tanácselnök arról is beszámolt, hogy tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnökkel, és összehívta a megyei vészhelyzeti bizottságot.
– tette hozzá.

Köszönetet mondott vasárnap Marcel Ciolacu miniszterelnök a crevediai robbanás utáni beavatkozásban részt vett tűzoltóknak, egészségügyi dolgozóknak és rendvédelmi szerveknek. Emellett kilátásba helyezte a vétkesek felelősségre vonását.

A belügyminisztérium vasárnap hajnalban kiadott közleménye szerint 58 sérültje van a Dâmboviţa megyei Crevedia egyik autógáz-töltőállomásánál történt robbanásoknak. A töltőállomást működtető cégnek semmiféle működési engedélye nem volt.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.