
Fotó: Gergely Imre
Korábbra tervezték, de végül mostanra tudott beköltözni új helyszínére a Gyergyószentmiklósi Municípiumi Kórház fizioterápiás rendelője. Ez már egy korszerű kezelőbázist jelent, ahol szeptember 4-től fogadják majd a pácienseket.
2023. augusztus 23., 19:132023. augusztus 23., 19:13
Fizioterápiás kezelések eddig is zajlottak a gyergyószentmiklósi kórházban, de az új, e célra kialakított helyiségekben a korábbinál jóval sokrétűbb szolgáltatást tudnak nyújtani.
Az eszközbeszerzéseknek köszönhetően ezentúl például
– mutatott rá Fülöp Enikő, az intézmény menedzsere.
Fotó: Gergely Imre
Benedek Király Ildikó rehabilitációs, fizikoterápiás és balneológus szakorvos munkáját
Amint Benedek Király Ildikó elmondta, a betegek családorvosi vagy szakorvosi küldőpapírral kereshetik fel a Kórház utcában található, a volt oltóközpont helyén kialakított járóbeteg rendelőt –
Fotó: Gergely Imre
Egy kezelés általában tíz napig tart, azaz a páciens két hétig részesül az ellátásban.
A szakorvos elmondta, hogy nagy az igény a szolgáltatásra, a jelentkezők várólistára kerülnek,
A konzultációkra azonban már szeptember 4-től fogadják a hozzájuk fordulókat.
Fotó: Gergely Imre
A rendelő megnyitását hetekkel korábbra tervezték, de amikor a helyiségeket átvették az önkormányzattól, akkor szembesültek azzal, hogy sok munkára van szükség, amíg azokat alkalmassá tehetik a betegellátásra.
Hetekbe telt, amíg minden rendeződött, de végül mostanra elkészült – mondta el Fülöp Enikő.
A kórház menedzsere arról is tájékoztatott, hogy az oltóközpont korábbi helységeiben kapott helyet még a pszichiátriai szakrendelő is, amely egyébként újnak mondható, pár hónapja működő szolgáltatása a gyergyószentmiklósi kórháznak.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
szóljon hozzá!