
Fotó: Gergely Imre
Korábbra tervezték, de végül mostanra tudott beköltözni új helyszínére a Gyergyószentmiklósi Municípiumi Kórház fizioterápiás rendelője. Ez már egy korszerű kezelőbázist jelent, ahol szeptember 4-től fogadják majd a pácienseket.
2023. augusztus 23., 19:132023. augusztus 23., 19:13
Fizioterápiás kezelések eddig is zajlottak a gyergyószentmiklósi kórházban, de az új, e célra kialakított helyiségekben a korábbinál jóval sokrétűbb szolgáltatást tudnak nyújtani.
Az eszközbeszerzéseknek köszönhetően ezentúl például
– mutatott rá Fülöp Enikő, az intézmény menedzsere.
Fotó: Gergely Imre
Benedek Király Ildikó rehabilitációs, fizikoterápiás és balneológus szakorvos munkáját
Amint Benedek Király Ildikó elmondta, a betegek családorvosi vagy szakorvosi küldőpapírral kereshetik fel a Kórház utcában található, a volt oltóközpont helyén kialakított járóbeteg rendelőt –
Fotó: Gergely Imre
Egy kezelés általában tíz napig tart, azaz a páciens két hétig részesül az ellátásban.
A szakorvos elmondta, hogy nagy az igény a szolgáltatásra, a jelentkezők várólistára kerülnek,
A konzultációkra azonban már szeptember 4-től fogadják a hozzájuk fordulókat.
Fotó: Gergely Imre
A rendelő megnyitását hetekkel korábbra tervezték, de amikor a helyiségeket átvették az önkormányzattól, akkor szembesültek azzal, hogy sok munkára van szükség, amíg azokat alkalmassá tehetik a betegellátásra.
Hetekbe telt, amíg minden rendeződött, de végül mostanra elkészült – mondta el Fülöp Enikő.
A kórház menedzsere arról is tájékoztatott, hogy az oltóközpont korábbi helységeiben kapott helyet még a pszichiátriai szakrendelő is, amely egyébként újnak mondható, pár hónapja működő szolgáltatása a gyergyószentmiklósi kórháznak.
A sávbesorolásról, a jelzőlámpákról és az iskolák közelségének jelzéséről tárgyaltak és egyeztettek éves találkozójukon, Marosvásárhelyen a romániai Waze térképkészítői. Kodok Márton résztvevőtől megtudtuk, milyen újdonságokra számíthatunk.
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
Meghalt egy Maros megyébe áthelyezett gondozott azok közül, akiket a Bihar megyei menhelybotrány nyomán helyeztek el más szociális központokban – közölte bejegyzésében Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
szóljon hozzá!