
Facebook-bejegyzésben osztotta meg a betegséggel kapcsolatos tapasztalatait a sepsiszentgyörgyi doktornő. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Kese Réka sepsiszentgyörgyi szülész-nőgyógyász is Facebookon ismertette, hogy kimutatták nála a koronavírust. Leírta azt is, hogy „online és médiaháború” indult ellene.
2020. március 24., 21:002020. március 24., 21:00
2020. március 24., 21:012020. március 24., 21:01
Kese Réka szülész-nőgyógyász nyilvános Facebook-bejegyzésében részletesen leírta, hogyan kezdődött a betegség: hidegrázással, hőemelkedéssel. Amint a tüneteket észlelte, már nem ment be a munkahelyére, majd kérte a koronavírustesztet. Leírta, szombaton este értesítették a hatóságok, hogy kimutatták nála a koronavírust. A férjétől, hároméves kislányától, szüleitől is vettek mintát, mindannyiuk tesztje negatív. Az orvosnőt a kórház fertőzőosztályán kezelik, és megfigyelés alatt tartják. A bejegyzésben felidézi, hogy vasárnap
Beszámolt arról is, hogy február 28-án indultak el az ausztriai Schladming környékére, tehát nem Dél-Tirolba, illetve nem az azóta a fertőzés egyik gócpontjának számító Ischglbe. Magánházban laktak, hat felnőtt és két gyerek, Sepsiszentgyörgyről és Marosvásárhelyről. Március 8-án indultak haza,
Egy hétre rá, március 15-től került Ausztria a sárga zónába. Megjegyezte, azok közül, akikkel együtt volt, senkinek nincs azóta tünete. Az ellene indított járványügyi eljárás folyamatban van. Arra kért mindenkit, akivel az utóbbi 14 napban érintkezett, hogy maradjon házi elszigeteltségben, és ha fertőzésre utaló tünetei vannak, jelentkezzen a közegészségügyi hatóságnál.

Átiratban kérik Kovászna megye prefektusától, hogy azonnali hatállyal tegye lehetővé a koronavírussal fertőzött orvosokkal kapcsolatba került, terhesgondozásban lévő kismamák tesztelését.
Mint megírtuk, Sepsiszentgyörgyön lezárták a kórház nőgyógyászat-szülészeti és újszülöttosztályát, valamint a szülőszobát, mert előbb egy, majd további négy orvosról derült ki, hogy koronavírussal fertőződtek. Az eset megosztotta a közvéleményt, míg egy része az orvosok védelmére kelt, sokan felelőtlenséggel vádolták azt a két orvost, aki március elején Ausztriába utazott sízni, mert azt feltételezték, hogy ők hurcolták be a kórházba a koronavírust.

A Facebookon hozta nyilvánosságra kedden András Pál sepsiszentgyörgyi nőgyógyász, hogy pozitív a koronavírustesztje. Noha a közösségi oldalon már napok óta kering az orvosok neve, azt a hatóságok hivatalosan nem erősítették meg, így a sajtó sem közölte.

Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál megállapították a koronavírus-fertőzést – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
4 hozzászólás