
A sepsiszentgyörgyi kórháznál. Karantént léptettek érvénybe a koronavírusos kórházi alkalmazott által érintett osztályokon
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál koronavírus-fertőzést állapítottak meg – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
2020. március 22., 18:022020. március 22., 18:02
2020. március 26., 10:392020. március 26., 10:39
Szombaton este, amint kiderült az eset, már foganatosítottak egy sor intézkedést: 21 óra 15 perctől már leállították a sürgősségi esetek fogadását, illetve a nőgyógyászati és szülészeti pácienseket átirányították a kézdivásárhelyi kórházba. Öt perc, múlva 21 óra 20 perckor Kovászna megye minden kórházát, a mentőállomást is értesítették a kialakult helyzetről. A szülészet-nőgyógyászaton, az újszülött osztályon és a szülőszobában elrendelték a karantént.

Azonnali hatállyal elrendelték vasárnap a karantént a Sepsiszentgyörgyi Megyei Sürgősségi Kórház szülészet- nőgyógyászat és újszülött osztályán, valamint a szülőszobában. Mint kiderült: koronavírussal fertőzött a sepsiszentgyörgyi kórház egyik alkalmazottja.
A munkatársaktól vasárnap mintát vettek koronavírusteszt elvégzésére. Az eredmény függvényében a kórházban maradnak, vagy 14 napos lakhelyi elkülönítésbe kerülnek.
A bennfekvő betegeket fertőző betegségekre szakosodott orvos vizsgálja meg, és dönti el, hogy szükséges vagy sem a teszt elvégzése. A kórházigazgató hangsúlyozta, a jelenleg érvényben levő országos szabályozás írja ezt így elő.
Vasárnap reggel óta zajlik a járványtani kivizsgálás, a közegészségügyi igazgatóság szakemberei
Ez a becslések szerint legalább két napig tart. András-Nagy Róbert szerint
Az a kérésük, hogy aki tudja magáról, hogy kapcsolatba került a fertőzött munkatárssal, családjával együtt vonuljon lakhelyi elkülönítésbe, és telefonon jelentkezzenek be a hatóságoknál: a közegészségügyi igazgatóságon (0757-354 074, 0749-038 675, 0751-297 992, 0751-041 426) vagy a katasztrófavédelmi felügyelőségnél (0755-740-427).
.
– hívta fel a figyelmet az igazgató. Arra vonatkozó kérdésünkre, hogy miért nem hoznak neveket nyilvánosságra, amikor kora reggel óta az erről szóló híresztelésekkel, és nevekkel van tele a Facebook, az igazgató kifejtette: a kommunikációt belügyminisztériumi és a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) rendelete szabályozza.
„Fontos tisztázni, hogy jelenleg a híresztelésekkel ellentétben csak egy munkatársunk visszaigazolt koronavírus-fertőzött, és nem több. Nem kell senkit keresztre feszíteni, bárki elkaphatta volna a fertőzést” – szögezte le az igazgató.
Egyelőre kizárják annak a lehetőségét, hogy a teljes kórházat le kellene zárni.
„Nem kell pánikolni, aggodalomra egyelőre nincs ok. Megtettünk minden indokolt intézkedést, a teljes kórházat fertőtlenítjük. Ha higgadtan kezeljük a helyzetet, túllépünk rajta” – szögezte le az igazgató.
A kórház teljes személyzetét megfigyelés alatt tartják, a járványtani kivizsgálás eredménye alapján, aki kapcsolatba került a visszaigazolt beteggel, letesztelik.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!