
A sepsiszentgyörgyi kórháznál. Karantént léptettek érvénybe a koronavírusos kórházi alkalmazott által érintett osztályokon
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál koronavírus-fertőzést állapítottak meg – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
2020. március 22., 18:022020. március 22., 18:02
2020. március 26., 10:392020. március 26., 10:39
Szombaton este, amint kiderült az eset, már foganatosítottak egy sor intézkedést: 21 óra 15 perctől már leállították a sürgősségi esetek fogadását, illetve a nőgyógyászati és szülészeti pácienseket átirányították a kézdivásárhelyi kórházba. Öt perc, múlva 21 óra 20 perckor Kovászna megye minden kórházát, a mentőállomást is értesítették a kialakult helyzetről. A szülészet-nőgyógyászaton, az újszülött osztályon és a szülőszobában elrendelték a karantént.

Azonnali hatállyal elrendelték vasárnap a karantént a Sepsiszentgyörgyi Megyei Sürgősségi Kórház szülészet- nőgyógyászat és újszülött osztályán, valamint a szülőszobában. Mint kiderült: koronavírussal fertőzött a sepsiszentgyörgyi kórház egyik alkalmazottja.
A munkatársaktól vasárnap mintát vettek koronavírusteszt elvégzésére. Az eredmény függvényében a kórházban maradnak, vagy 14 napos lakhelyi elkülönítésbe kerülnek.
A bennfekvő betegeket fertőző betegségekre szakosodott orvos vizsgálja meg, és dönti el, hogy szükséges vagy sem a teszt elvégzése. A kórházigazgató hangsúlyozta, a jelenleg érvényben levő országos szabályozás írja ezt így elő.
Vasárnap reggel óta zajlik a járványtani kivizsgálás, a közegészségügyi igazgatóság szakemberei
Ez a becslések szerint legalább két napig tart. András-Nagy Róbert szerint
Az a kérésük, hogy aki tudja magáról, hogy kapcsolatba került a fertőzött munkatárssal, családjával együtt vonuljon lakhelyi elkülönítésbe, és telefonon jelentkezzenek be a hatóságoknál: a közegészségügyi igazgatóságon (0757-354 074, 0749-038 675, 0751-297 992, 0751-041 426) vagy a katasztrófavédelmi felügyelőségnél (0755-740-427).
.
– hívta fel a figyelmet az igazgató. Arra vonatkozó kérdésünkre, hogy miért nem hoznak neveket nyilvánosságra, amikor kora reggel óta az erről szóló híresztelésekkel, és nevekkel van tele a Facebook, az igazgató kifejtette: a kommunikációt belügyminisztériumi és a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) rendelete szabályozza.
„Fontos tisztázni, hogy jelenleg a híresztelésekkel ellentétben csak egy munkatársunk visszaigazolt koronavírus-fertőzött, és nem több. Nem kell senkit keresztre feszíteni, bárki elkaphatta volna a fertőzést” – szögezte le az igazgató.
Egyelőre kizárják annak a lehetőségét, hogy a teljes kórházat le kellene zárni.
„Nem kell pánikolni, aggodalomra egyelőre nincs ok. Megtettünk minden indokolt intézkedést, a teljes kórházat fertőtlenítjük. Ha higgadtan kezeljük a helyzetet, túllépünk rajta” – szögezte le az igazgató.
A kórház teljes személyzetét megfigyelés alatt tartják, a járványtani kivizsgálás eredménye alapján, aki kapcsolatba került a visszaigazolt beteggel, letesztelik.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!