
Karanténba helyezték a sepsiszentgyörgyi kórház szülészet-nőgyógyászati és újszülöttosztályán dolgozókat. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Újabb négy kórházi alkalmazottnál mutatták ki a koronavírust Sepsiszentgyörgyön. A pozitív eredmények miatt a járványügyi vizsgálatot kiterjesztik.
2020. március 23., 22:152020. március 23., 22:15
2020. március 23., 22:202020. március 23., 22:20
A hírt Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester tette közzé a Facebookon, tudatva, hogy hétfőn este megérkezett további 18 teszteredmény azok közül, amit vasárnap vettek a sepsiszentgyörgyi kórház személyzetétől: 14 negatív, 4 esetben azonban kimutatták a COVID-19 vírust. Így
Amint arról beszámoltunk, vasárnap este húsz tesztet küldtek vissza, amelyet a kórház szülészet-nőgyógyászati és újszülöttosztályán karanténba helyezett egészségügyi személyzetnél végeztek el, azok közül mindegyik negatív volt. Az egészségügyi személyzet mindaddig karanténban marad, amíg minden személyt megvizsgálnak. „Sajnos bekövetkezett az, amitől mindannyian tartottunk” – írta bejegyzésében a polgármester.

Negatív az a húsz a koronavírus-teszt, melyet a szombaton este a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház karanténba helyezett egészségügyi alkalmazottaitól vett mintán végeztek.
Szintén hétfőn este tájékoztatott a Kovászna megyei prefektúra is a vírushelyzetről, a kormányhivatal azonban nem számol be a pozitív teszteredményekről.
Közleményükből annyit tudunk meg, hogy Háromszéken 34 személy tartózkodik intézményes karanténban, tőlük mintát vettek vagy vesznek koronavírustesztre. További 1697 személy lakhelyi elkülönítésben van egészségügyi megfigyelés alatt.
A lakhelyi elkülönítésben lévők száma viszont vasárnap óta 330 fővel emelkedett. Az elkülönítési időszak lejártával – mivel az egészségi állapotuk jó volt – huszonnégy óra alatt 32 személy hagyhatta el az otthonát.

Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál megállapították a koronavírus-fertőzést – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
A prefektúra arról is tájékoztatott, hogy a rendfenntartók egy nap alatt 1001 karanténban vagy otthoni elkülönítésben levő személyt ellenőriztek le. Összesen 137 kijelölt karantént és elkülönítési lakhelyet jártak le. Négy személyt értek tetten, hogy nem tartották be az elkülönítésre vonatkozó szabályokat, őket kétezer lejre bírságolták.
A közleményben arról is tájékoztatnak, hogy újabb bűnvádi eljárás indult a járványmegelőzési intézkedések megszegése miatt, így Kovászna megyében már két ilyen eljárás van folyamatban. Ugyanakkor tizenhat egyéni és kisvállalkozást is ellenőriztek, hogy betartják-e a szükségállapotban elrendelt korlátozásokat.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!