
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kilenc új koronavírus-fertőzést regisztráltak hétfőn Kovászna megyében, ám a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató egy nap alatt 0,62 ezrelékről 0,72 ezrelékre növekedett. Az aktív esetek száma 140-ről 156-ra nőtt.
2022. január 10., 18:052022. január 10., 18:05
Egy nap alatt két beteg került az intenzív terápiás osztályra, ahol vasárnap még nem volt egyetlen páciens sem. Biztató, hogy
Huszonhat közigazgatási egységben az incidencia 3 ezreléknél alacsonyabb, a legmagasabb Nagyborosnyón, 2,43 ezrelék, és 8 fertőzöttet tartanak nyilván. A legtöbb aktív eset Sepsiszentgyörgyön van, 53 fertőzöttel 0,83 ezrelék az incidencia. A többi 19 közigazgatási egységben egyetlen Sars-CoV-2-vel fertőzött személyt sem regisztrálnak – tájékoztatott a prefektúra.

Noha az egy nap alatt regisztrált koronavírusos megbetegedések száma csökkent vasárnaphoz képest, az elvégzett tesztek és a pozitív esetek aránya továbbra is növekvő tendenciát mutat.
A hétfői adatok szerint huszonnégy óra alatt 72 adag oltást használtak fel, ebből 17 személy kapta meg az első adagot, a többi a második, illetve a harmadik dózist jelenti. Ugyanakkor hárman kérték az egydózisú Johnson&Johnson-vakcinát.

A hétvégi alacsony tesztelés hatására jelentősen lecsökkent a napi esetszám hétfőn Hargita megyében, ahol továbbra sem történtek koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek. A kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány viszont emelkedik.
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) kedden úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea kormányában.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
szóljon hozzá!