
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A hétvégi alacsony tesztelés hatására jelentősen lecsökkent a napi esetszám hétfőn Hargita megyében, ahol továbbra sem történtek koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek. A kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány viszont folyamatosan emelkedik.
2022. január 10., 13:502022. január 10., 13:50
Harminc új koronavírus-fertőzést igazoltak hétfőn Hargita megyében 182 teszt feldolgozása során, így 14 659-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Az érintettek között hat olyan személy van, aki korábban már átesett a betegségen, de most újrafertőződött. Újabb halálesetet ezúttal sem jelentettek, így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma továbbra is 863.
A gyógyultak száma 21-gyel nőtt az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 13 265-en győzték le a fertőzést.
otthoni elkülönítésben 480-an vannak, házi karanténban pedig 485-en tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében egy páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.