
Letette a hivatali esküt Novák Levente
Fotó: RMDSZ
Érvényesítette a szenátus hétfőn a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) új Maros megyei szenátorának, Novák Leventének a mandátumát, amely azért üresedett meg, mert Novák Csaba Zoltán eddigi szenátor átveszi a kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet vezetését.
2022. november 29., 12:112022. november 29., 12:11
2022. november 29., 12:112022. november 29., 12:11
Novák Levente mandátumát 85 támogató szavazattal érvényesítette a román felsőház, ezt követően az RMDSZ szenátusi frakciójának új tagja le is tette a hivatali esküt.
Csibi Attila Zoltán, az RMDSZ Maros megyei szervezetének ügyvezető elnöke az MTI-nek korábban elmondta, a 2020-as parlamenti választásokon a szövetség Maros megyei szenátusi jelöltlistáján Novák Csaba Zoltánt Novák Levente követte, ezért veheti át ő a megüresedő szenátori mandátumot. Hozzátette,
Novák Levente jelenleg az RMDSZ országos ügyvezető elnökségében alelnökként a területi szervezetekért felel. Korábban tanácsadóként segítette az RMDSZ szenátusi frakciójának munkáját. A 136 tagú szenátusban az RMDSZ-nek kilenc mandátuma van.

Lemond a parlamenti mandátumáról – jelentette be hétfőn Novák Csaba Zoltán RMDSZ-es szenátor. A Nemzeti Kisebbségkutató Intézetet fogja a továbbiakban vezetni.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
szóljon hozzá!