
Novák Csaba Zoltán. Új kihívások elé néz a szenátori munka után. Archív
Fotó: Haáz Vince
Lemond a parlamenti mandátumáról – jelentette be hétfőn Novák Csaba Zoltán RMDSZ-es szenátor. A Nemzeti Kisebbségkutató Intézetet fogja a továbbiakban vezetni.
2022. november 14., 17:492022. november 14., 17:49
„Köszönöm, hogy az utóbbi hat év alatt kollégájuk lehettem. Gyümölcsöző és kiegyensúlyozott együttműködést kívánok a kormánykoalíciónak, konstruktivitást az ellenzéknek. Köszönöm” – mondta a plénum előtt a politikus. Döntését Novák azzal indokolta, hogy
Az RMDSZ politikusának lemondása után a felsőház a megüresedettnek nyilvánította a szenátori helyet – írja az Agerpres.
„Ma lemondott szenátori mandátumáról Novák Csaba Zoltán. Zozó hat évig volt tagja az RMDSZ szenátusi frakciójának, az oktatás volt a fő területe. Sosem hazudtolta meg, hogy történész is, emlékezetes felszólalásaiban mindig előremutatóan beszélt a román–magyar–más kisebbségi közösségek közötti együttéléséről.
– írta a lemondás kapcsán Facebook-oldalán Kelemen Hunor, a Romániai Demokrata Szövetség elnöke, méltatva kollégáját.
A romániai lakóingatlanokat a piacra kerülésüktől számítva 60-90 nap alatt adják el, míg Németországban 97 nap, Bulgáriában 96 nap, Spanyolországban pedig 148 nap a lakások átlagos eladási ideje – derül ki egy nemrég közzétett jelentésből.
Kevesebb mint egy hónapig igényelhetik még a gazdák az idei egységes mezőgazdasági támogatásokat – a határidő közelségére a központi APIA is figyelmeztette az érintetteket. Megnéztük, hogy áll a támogatásigénylés a székelyföldi megyékben.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!