Még van ahová fejlődni átlagbér tekintetében az ország legtöbb megyéjében. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében növekedtek a bérek és a nyugdíjak, de még mindig az országos átlag alatt maradtak – derül ki a megyei statisztikai igazgatóság jelentéséből, melyet a prefektúra honlapján hoztak nyilvánosságra.
2019. január 07., 17:422019. január 07., 17:42
Az elemzés az elmúlt év első kilenc hónapjának az adatait dolgozza fel, rámutatva, hogy
A nettó fizetésben hasonló mértékű a különbség, míg a háromszéki havi 2177 lej volt, a országos átlag 2688 lej. A jelentésben kitérnek arra, hogy összehasonlítva az egy évvel korábbi adatokkal, vagyis 2017 szeptemberével
Szeptember végén Kovászna megyében 51142 alkalmazottat foglalkoztattak, 1 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A foglalkoztattak ágazati megoszlását elemezve kiderül, hogy tavaly szeptemberben a háromszéki alkalmazottak 51,8 százaléka a szolgáltatások és a kereskedelem terén dolgozott, 44,53 százalék az iparban és építkezésben, míg a fennmaradó 3,7 százalék a mezőgazdaságban és a kapcsolódó tevékenységekben, például halászattal, vadászattal, erdészettel foglalkozó vállalkozásoknál.
Ezekkel a bérekkel Kovászna megye az országos 30. helyen áll.
A lista első helyein szerepel Bukarest 3467 lejjel, Kolozs megye 3105 lejjel, Temes megye 2869 lejjel, Ilfov megye 2814 lejjel, Szeben megye 2743 lejjel, Iasi megye 2666 lejjel, Brassó megye 2589 lejjel és Maros megye 2471 lejjel.
A lista végén Suceava megye áll 2039 lejjel, de szintén keveset keresnek Botoşani, Krassó-Szörény és Neamţ megyében, ahol a bérek nem érik el a 2100 lejt. Hargita megyében 2110 lej volt a nettó átlagbér, ez a 35. helyezésre elég.
Kovászna megyében az elmúlt év második negyedében 45741 nyugdíjas volt, 0,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban, az átlagnyugdíj tavaly 1002 lej volt, 8,8 százalékkal magasabb mint egy évvel korábban. Ezzel Kovászna megye az országos 27. helyen áll. Az első helyezettek Bukarest, Hunyad, Brassó, Galac, Gorj, Prahova és Kolozs, ahol az átlagnyugdíjak 1365 és 1126 lej között vannak. Az utolsók Botoşani, Giurgiua, Vrancea és Vaslui, ahol az átlagnyugdíj nem haladja meg a 890 lejt, derül ki a statisztikai igazgatóság jelentéséből.
Kitűnni a tömegből, vagy éppen elvegyülni? Az Ezer Székely Leány Napján mindkettőnek megvan a jelentősége, hiszen ennyien székely népviseletben lenyűgőzően mutatnak. A mi szemünkben mindenképp. Egyenként és együtt is.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
szóljon hozzá!