
A szakszervezet által tavasszal kiharcolt béremelés második részletét e hónaptól kapják meg a két ágazatban dolgozók. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Az e havi bérek – amit jövő hónap első felében folyósítanak az alkalmazottaknak – már nagyobbak lesznek a korábbiaknál az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben. A két ágazat e hónaptól kapja meg az érdekvédelem által tavasszal kiharcolt béremelés második felét, a kisegítő és adminisztratív személyzet pedig még egy másik fizetésemelésre is jogosult.
2024. június 24., 21:142024. június 24., 21:14
Júniusra már nagyobb fizetést kapnak az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben dolgozók, mint amennyit az év első felében kapnak, ugyanis e hónaptól esedékes az egészségügyi szakszervezet által tavasszal kiharcolt béremelés második fele. Személyzeti kategóriától függően 8-30 százalékos béremelés illeti meg idén a két ágazatban dolgozókat.
– tájékoztatott Nyulas Emma, a Sanitas szakszervezet Hargita megyei szervezetének elnöke, emlékeztetve, hogy a 19-es számú, márciusban megjelent sürgősségi kormányrendelet írja elő a béremelést.
Az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben dolgozó kisegítő-, valamint adminisztratív személyzet egy másik béremelésre is jogosult e hónaptól – tájékoztatott Nyulas Emma. Ezt az 53-as sürgősségi kormányrendelet írja elő:
Ez utóbbi, összesen 10 százalékos béremelés esetében azonban még bizonytalan, hogy azt milyen forrásból fogják folyósítani.
A bérszámfejtések egyébként már folyamatban vannak mindkét ágazatban,
– közölte a Sanitas szakszervezet megyei szervezetének elnöke.
Nyulas Emma ugyanakkor arra is kitért, hogy júliustól nő a minimálbér is, ami főként a szakképzetlen alkalmazottaknak kedvez mindkét ágazatban, ugyanis többnyire ők kapnak minimálbért.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
szóljon hozzá!