
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Medve támadt egy férfire csütörtökre virradóan a Beszterce-Naszód megyei Kolibica üdülőtelep egyik házának udvarán – tájékoztatott csütörtökön a megye katasztrófavédelmi felügyelősége.
2024. augusztus 29., 10:282024. augusztus 29., 10:28
2024. augusztus 29., 10:462024. augusztus 29., 10:46
A támadás nyomán a hatóságok Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a lakosságot, hogy maradjon fedezékben.
A sérült, de eszméleténél lévő és a mentősökkel együttműködő férfit a megyei mentőszolgálat egy csapata kórházba szállította. Muzsi Annabella, a mentőszolgálat igazgatója az Agerpres hírügynökségnek elmondta, az áldozat egy 54 éves kolibicai lakos;
Muzsi elmondása szerint a medve bement a férfi házának udvarára, és elragadott egy disznót az ólból. Az áldozat, akit a fia riasztott, kiment az udvarra, és megpróbálta elűzni a medvét, amire a nagyvad rátámadt.
A besztercei megyei sürgősségi kórház közölte, hogy az 54 éves férfi állapota stabil, bár több zúzódása, sérülése van, többek között egy sérülés a jobb karján, a hasán horzsolások, a nyakszirtjén pedig egy vérömleny.
A Beszterce-Naszód megyei csendőrség szóvivője, Georgeta Căşvan szerint csütörtökre virradóan a kolibicai eseten kívül még két helyszínre riasztották a megyében a csendőröket medve jelenléte miatt, az egyik riasztás azonban nem nyert megerősítést. A másik riasztás Monorfalváról (Monor) érkezett, ahol a nagyvad egy szarvasmarhafarmra hatolt be, és rátámadt az egyik állatra. A csendőrök mindkét esetben biztosították a területet, és megtették a szükséges intézkedéseket a medve eltávolítására – mondta el a szóvivő.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
1 hozzászólás