
Tárkonyos csirkeraguleves. Tejföllel, csípős paprikával tálaljuk
Fotó: Erdély Bálint Előd
Viszonylag egyszerűen és gyorsan összeállíthatjuk a tárkonyos csirkeragulevest, amelynek szinte minden hozzávalóját megvásárolhatjuk a piacon, hiszen nagyrészt szezonális zöldségekről van szó. Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa ezúttal is segít a fogás elkészítésében: nemcsak a receptet árulja el, de hasznos tanácsokat is ad a munkához.
2022. augusztus 10., 10:082022. augusztus 10., 10:08
Bisztrójában is sokan kérik, így bátran jelenti ki Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa, hogy vidékünkön roppant népszerű étel a tárkonyos csirkeraguleves.
– ígéri a szakember. Mint mondta, savanykás levesről van szó, így a macskajajban szenvedőknek is ajánlja. Szerinte azonban fontos, hogy a hozzávalókat a helyi termelőktől – esetleg saját kertünkből – szerezzük be, mivel így az étel íze is finomabb lesz.
– fogalmazott a séf.
A leves elkészítésének első lépéseként pirítsunk vöröshagymát olívaolajon. A szakember ugyanakkor azt tanácsolja, hogy a lehető legkevesebb olajat használjuk, mivel ez utólag kicsapódik majd a leves tetején. Utóbbi esetben kevésbé lesz gusztusos az ételünk, van, akit ez el is riaszt annak elfogyasztásától. „Most már lehet olyan fazekakat is vásárolni, amelyekbe nagyon kevés olívaolaj is elég, ha megpirítanánk a hozzávalókat, érdemes ezeket alkalmazni” – tanácsolta.
A lehető legkevesebb olajban pirítsuk le a hozzávalókat
Fotó: Erdély Bálint Előd
A vöröshagyma után felkockázott sárgarépát, petrezselyemgyökeret és zellert kell pirítanunk. Ezután adagolhatjuk a csíkokra vagy kockákra szeletelt csirkemellet, amit csak addig kell sütni, amíg némileg megfehéredik. A következő hozzávalók a zöldborsó, illetve a kukorica. Utóbbiból konzervest is használhatunk. Közben sóval, borssal és fokhagymával ízesítsünk. A dinsztelés után öntsük fel az edény tartalmát húsleveslével. Ha ezzel nem rendelkezünk, akkor egyszerűen felforralt vegetás, sós vizet is használhatunk.
A lényeg, hogy csak az edény füléig töltsük fel alaplével a levesünk hozzávalóit, különben főzés közben összespricceljük a kályhát.
Az étel nagyjából másfél órát kell főjön ezt követően. Amíg várunk, készíthetünk még csipetkét is liszt, tojás és só keverékéből. Ezt felhasználása előtt főzzük elő – nagyjából nyolc percet – lobogó sós vízben.
Másfél óra múlva ízesítsük tárkonyecettel, citromlével, illetve sóval és borssal a levesünket. A következő hozzávaló az ereszték lesz, ami főzőtejszínből, tojássárgájából, tejfölből és néhány evőkanál lisztből áll össze. Merjünk rá néhány kanál forró levest, majd mindezt keverjük el, és így adagoljuk az ételhez. Legvégül adjuk a leveshez a tárkonyt, és már tálalhatunk is.
A legvégén, az eresztéket követően adagoljuk a tárkonyt
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mindenképp helyezzünk az asztalra tejfölt, kenyeret és csípős paprikát is. A séf felhívta a figyelmet, hogy
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
szóljon hozzá!