
Fotó: Borbély Fanni
Végéhez közeledik Csíkszeredában, az egykori Szeredai-fürdő melletti sport- és szabadidőpark kialakítása, amelyet idén át szeretnének venni a kivitelezőtől. Mivel a szabadtéri létesítmény főként tavasztól őszig lesz használható, várhatóan tavasszal nyitják meg.
2023. november 20., 07:532023. november 20., 07:53
Noha még dolgozik a kivitelező, már az utolsó munkafolyamatok vannak hátra a sport- és szabadidőparkban – közölte érdeklődésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere szerint jelenleg a létesítmény bekerítése elkészült, a kerékpárpályán az utolsó munkálatokat végzik.
Fotó: Borbély Fanni
Kialakították a Fürdő utcán át a parkig vezető bicikliutat, amelynek mentén parkolásgátló oszlopokat kell elhelyezni, ezeket a Fürdő utcában úgy állítják fel, hogy a kapubejáratokat szabadon hagyják – ismertette az elöljáró.
– tudtuk meg.
Fotó: Borbély Fanni
A sport- és szabadidőpark területén ugyanakkor az illemhelyek belső kialakításán dolgoznak, és
A park bejáratának kialakítása nemsokára befejeződik, ott egy fedett buszmegálló is helyet kap. Kívül egy fedett vízelvezető sáncot is építettek, hogy az ott rendszeresen felgyűlő csapadékvizet el tudják vezetni az Oltba.
Fotó: Borbély Fanni
,,Annak ellenére, hogy a nyár folyamán nem haladt kellő ütemben a munka, most úgy látom, hogy decemberben meg tud történni az átvételezés.
– vázolta Bors Béla.
Fotó: Borbély Fanni
A Regionális Operatív Program támogatásával elkészülő beruházás a volt Szeredai-fürdő egy részének felszámolásával járt, eltüntetve a rövid ideig üzemelt olimpiai méretű úszómedencét, és a később épült gyermekmedencét, de az átalakítás nem érinti a fürdő területének jelentős részét, így a vendéglő és a kazánház épületeit, illetve a két legrégebbi medencét sem, amelyek romos állapotban megmaradtak.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
2 hozzászólás