
Fotó: Csányi Attila
Egy németországi alapítvánnyal ápolt kitűnő kapcsolatnak köszönhetően jutott el Hargita megyéből újabb szállítmány Kárpátaljára. Az adomány célba juttatásáról Csányi Attila, a székelyudvarhelyi Tegyünk Egymásért Egyesület részéről számolt be portálunknak.
2022. március 09., 18:142022. március 09., 18:14
2022. március 09., 18:162022. március 09., 18:16
„Segíteni szeretnénk elsősorban a román–ukrán határhoz érkező menekülteknek a boldogulásban, de azokon is, akik a menekülttáborokban lettek elhelyezve. Az első segélyszállítmányunkat is személyesen adtuk át a németországi Das Kunterbunte Kinderzelt Alapítvánnyal közösen, nem történt ez másképp a másodiknál sem” – mondta Csányi Attila. Míg első alkalommal két utánfutónyi adományt szállítottak (élelmiszereket és más, mindennapi használatra alkalmas cikkeket), addig ezúttal már egy nyergesvontatóval érkeztek meg vasárnap este a kárpátaljai Beregsurányba.

Két egyesület képviselői is élelmiszerekből, tisztálkodási és ruházati cikkekből, illetve játékokból álló csomagot vittek a román–ukrán határhoz Hargita megyéből. Az összefogás erejét megtapasztalva nem egyszeri akcióról van szó.
„A helyi önkormányzat biztosított minket, hogy az élelmiszerekből és higiéniai kellékekből álló csomagok olyan helyeken kerülnek kiosztásra, ahol menekülttáborokban vannak elszállásolva emberek” – közölte.
Az adományt a németországi Herzhorn, Glückstadt, Pinneberg, Elmshorn és más környékbeli városok lakosai gyűjtötték össze az orosz–ukrán háború menekültjei számára.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
szóljon hozzá!