
Fotó forrása: Csányi Attila
Két egyesület képviselői is élelmiszerekből, tisztálkodási és ruházati cikkekből, illetve játékokból álló csomagot vittek a román–ukrán határhoz Hargita megyéből. Az összefogás erejét megtapasztalva nem egyszeri akcióról van szó, további segítséget szeretnének nyújtani a bajba jutottaknak.
2022. február 28., 15:042022. február 28., 15:04
2022. március 01., 14:422022. március 01., 14:42
Csányi Attila a székelyudvarhelyi Tegyünk Egymásért Egyesület részéről elmondta, egy németországi alapítvány balánbányai fiókjával közösen ők maguk szállították a csomagokat a szeretvásári határátkelőhöz Suceava megyébe. „Szombaton és vasárnap voltunk ott, fogadtuk az érkezőket. A spontán segítségnyújtási ötlet révén két utánfutót sikerült megtölteni. A csomagok ivóvizet, kalácsot, tartós élelmiszert, paplanokat, plédeket, ruhákat és higiéniai termékeket is tartalmaztak, a gyerekeknek pedig játékokat is vittünk” – tudatta, kiemelve,
Elmondása szerint örvendetes volt látni, milyen sok civil szervezet és magánember segíti a menekülni kényszerülőket. „Személyesen adtuk át a csomagokat, elképesztő hálával voltak az emberek segítség iránt. Nagy összefogásról tesz tanúbizonyságot ez a helyzet” – számolt be a tapasztalatairól.
Fotó forrása: Csányi Attila
A következő időszakban újabb szállítmánnyal készülnek a határhoz, hiszen – mint Csányi Attila elmondta – a németországi alapítvány jóvoltából két teherautónyi adományt fognak továbbítani, amelyet Németországból küldenek a napokban. A szállítmány egy részét a határhoz, a másikat pedig Kárpátaljára szeretnék vinni.
Fotó forrása: Csányi Attila
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!