
Többen megsérültek a baleset során, egy személy a roncsok közé szorult
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Alkoholos befolyásoltság alatt állt a mozdonyvezető a tegnap este Kóródszentmártonnál történt vonatbaleset idején – közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2025. január 07., 11:482025. január 07., 11:48
Személygépkocsi és vonat ütközött össze hétfő este Kóródszentmárton közelében a 142C megyei úton, egy sorompó nélküli vasútátkelőnél. A rendőrség információi szerint az autót egy 56 éves, német állampolgárságú férfi vezette, a vonat pedig Dicsőszentmárton irányából Balavásár felé haladt.
{K1}
A baleset következtében az autóban utazó három személy (egy 65 és egy 34 éves nő, valamint egy 11 éves kislány) orvosi ellátásra szorult. A helyszínen elvégzett alkoholszondás vizsgálat kimutatta, hogy az autóvezető nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően, azonban
Őt kórházba kísérték vérvételre.
A baleset körülményeit tovább vizsgálják gondatlanságból elkövetett testi sértés és alkoholos befolyásoltság alatt való járművezetés miatt. Ugyanakkor a Maros megyei közlekedésrendészet feljelentést tett munkahely elhagyása és alkohol vagy más szerek hatása alatt való munkavégzés, illetve rongálás és hamis tanúskodás miatt.
A rendőrség azt is megjegyzi, hogy a helyszíni ellenőrzéseket követően az autóvezető közlekedésével kapcsolatban nem találtak szabálytalanságot.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
Felcsendült a bányászhimnusz és megszólalt a bányászharang egy évvel a sóbánya beomlását követően Parajdon. A katasztrófa előtti utolsó percekről mesélt nekünk az esemény szervezője, hangsúlyozva, hogy egy új bánya megnyitásában bíznak.
2 hozzászólás