
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Vonat sodort el egy autót a Maros megyei Kóródszentmártonnál. Öt személy megsérült, egyikük a roncsok köré szorult – adja hírül közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
2025. január 06., 21:552025. január 06., 21:55
2025. január 06., 22:352025. január 06., 22:35
Személygépkocsit ütött el a vonat a Maros megyei Kóródszentmártonnál hétfőn este. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók, az előzetes információk szerint öt személy sérült meg a baleset során, közülük egy a roncsok közé szorult.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A roncsok közé szorult áldozatot kiszabadították, a helyszínen tartózkodó mentősök súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A további négy sérült közül két személy sérülése közepesen súlyos, ketten pedig enyhébb sérüléseket szenvedtek. A balesetben érintett vonat a Balázsfalva-Balavásár útvonalon közlekedett, utasai nem voltak. A tűzoltóság tűzmegelőzési intézkedéseket hajtott végre a további szerencsétlenségek elkerülése érdekében – derül ki a tűzoltóság későbbi tájékoztatásából.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
Feltehetően légi drónból származó roncsdarabot találtak pénteken a Fekete-tengerben, a Midia kikötő déli hullámtörő gátjától mintegy 25 méterre – közölte a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!