
Szinte teljesen elkészült, mégsem lehet csobbanni az árcsói strandon
Fotó: László Ildikó
Már tavaly megnyílhatott volna a Korond közelében, Árcsón épülő strand, ám azóta sem lehetett befejezni az elmaradt apróbb munkálatokat, hiszen a fejlesztési minisztérium nem utalta a megpályázott pénzeket. A helyi önkormányzat eleve pénzhiánnyal küzd, így kizárt, hogy helyi forrásokból finanszírozzák a beruházást.
2024. augusztus 07., 12:172024. augusztus 07., 12:17
Összesen 5,3 millió lejért pályázott sikeresen a Helyi Fejlesztések Országos Programjában (PNDL) a korondi önkormányzat és a helyi iskola, hogy édesvizű strandot építhessenek a községközponthoz közeli Árcsón. A tervek szerint az iskola diákjai és a községben lakók, valamint a turisták is használhatják majd a létesítményt.
Néhány éve elkezdődött a kivitelezés, tavaly pedig már el is készültek az irodák, az öltözők, a szálláshelyek, a többfunkciós sportpálya, illetve a felnőtt- és gyerekmedence. Minden jel arra utalt, hogy a zajló tereprendezési munkálatok befejeztével még 2023-ban megnyithatja kapuit a létesítmény.
Ennek ellenére nem alakultak jól a dolgok, hiszen – bár csak apróbb munkálatok voltak hátra –
A számlák kifizetése azért késett, mert az anyagi támogatást biztosító fejlesztési minisztérium nem utalta át a helyi önkormányzatnak a szerződésbe foglalt összegeket. Korond vezetősége többször is írt levelet a tárcának ezügyben, de a helyzet sajnos nem változott – annak ellenére sem, hogy a projektet még abban az évben le kellett volna zárni.
Újbóli megkeresésünkkor sem szolgált jobb hírekkel Katona Mihály, Korond polgármestere. Kifejtette, sajnos azóta is csak leveleznek a fejlesztési minisztériummal,
Rámutatott, elég rossz anyagi helyzetbe került az önkormányzat, még a polgármesteri hivatal működését is csak egyik napról a másikra tudják biztosítani. Ilyen helyzetben egyszerűen nem tudnak helyi forrásokat fordítani a strand építésének befejezésére, hitelt pedig nem vehetnek fel, hiszen nem tudnák biztosítani a törlesztést sem.
– fogalmazott az elöljáró.
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartott délelőtti egyeztetéseken „tűzszüneti” kormány megalakítására tett javaslatot, figyelembe véve, hogy lehetetlen jelenleg egy „kényelmes parlamenti többség” létrehozása.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Két román állampolgárságú hegymászó életét vesztette az olaszországi Gran Paradiso-hegységben, miután egy gleccserszakadékba zuhantak – jelentették be hétfőn az olasz hegyimentők az ANSA hírügynökség szerint.
Hat medve ijesztett rá kilenc román, magyar és ausztrál nemzetiségű turistára hétfőn délután a Gyimesfelsőlok területén lévő széphavasi Szentlélek-kápolnánál – tájékoztat a Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
szóljon hozzá!