
Hátrahagyott dokumentáció
Fotó: Csató Andrea
A mandátuma alatt megvalósításra előkészített, illetve a jelenleg folyamatban lévő beruházásokat sorolta Gálfi Árpád leköszönő polgármester egy csütörtöki sajtótájékoztatón. Leszögezte, nem vitték csődbe a várost, a hiteleket is visszafizették.
2024. október 17., 14:452024. október 17., 14:45
2024. október 17., 14:502024. október 17., 14:50
Több mint 110 millió eurót „hívtak le” a városnak pályázatok révén az elmúlt nyolc évben, így az erről szóló dokumentumokat átlátható módon fogják átadni a következő városvezetésnek – kezdte az ő és csapata munkájának értékelését Gálfi Árpád leköszönő polgármester.
Mint mondta, ő első mandátuma kezdetén mindössze egy A4-es lapot kapott, vagyis csak minimális információt a városházán zajló folyamatokról, ami csak növelte a rá váró feladatokat. Ezzel ellentétben ő részletes kimutatást kért a városháza különböző osztályainak vezetőitől, hogy azokat törvényes módon adhassa át az új városvezetőnek.
Összesen 301 millió lej értékben vannak kivitelezés előtt álló vagy már folyamatban lévő projektjei a városnak. Összesen huszonhét ilyen beruházásról beszélt Gálfi, aki egyebek mellett
a nagy és a kis mobilitási tervvel kapcsolatos utcafelújításokat,
a Székely Támadt vár korszerűsítését,
a Fenyéd községgel közösen megpályázott elektromos buszok beszerzését (ez esetben folyamatban van a közbeszerzési eljárás),
a Mihai Eminescu és a Dózsa György utcák modernizálását,
valamint a kórházban zajló fejlesztéseket említette.
A tervezett, már előkészített dokumentumokkal rendelkező munkálatok értékét 348 millió lejben határozta meg, összesen huszonnyolc projektről beszélt. Ide sorolta többek között
nyolc tömbház szigetelését,
16 buszgarázs megépítését az Urbana Rt. udvarán,
a fedett uszoda és a csereháti bölcsőde megépítését,
a Küküllő utca felújítását,
a strand modernizálását
és a Szénakert utca kiépítését is.
Külön kitért a saját forrásokból tervezett beruházásokra, egyebek mellett a szejkefürdői mofetta, a városi közvécé és az Attila utca korszerűsítését, valamint több játszótér újjáépítését említve. Ezen projektek összértéke 35 millió lej.
Utcafelújítás a nagy mobilitási terv részeként Székelyudvarhelyen
Fotó: Csató Andrea
A leköszönő polgármester bízik benne, hogy utódja folytatni fogja a megkezdett munkát. Hozzátette, a megvalósított projektekre nem is szeretne kitérni, hiszen azokat mindenki láthatja. A Székelyhon kérdésére kifejtette, talán
Ez elmondása szerint a tanácsosok döntésén múlt.
Gálfi Árpád arról is beszélt, hogy szeptember folyamán 7,3 millió lejt kapott a város pályázati pénzekből, amiből a már elvégzett munkálatokat fizették ki.
Fotó: Csató Andrea
Mindemellett további 30,5 millió lejt igényeltek a beruházások megvalósítását támogató intézményektől az elvégzett munkálatok árának törlesztésére, valamint előfinanszírozásként.
Ezekre alapozva a leköszönő polgármester visszautasítja azon híreszteléseket, miszerint csődbe vitték volna a városházát vagy megbénították volna a jövőbeli fejlesztéseket. Gálfi Árpád még hangsúlyozta, a hivatal csapatával közösen dolgozva érhették el a felsorolt eredményeket. Ő személyesen talán
Kérdésünkre azt is elmondta az elöljáró, hogy a polgármesterváltás jövő héten esedékes Székelyudvarhelyen.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
szóljon hozzá!