
Hátrahagyott dokumentáció
Fotó: Csató Andrea
A mandátuma alatt megvalósításra előkészített, illetve a jelenleg folyamatban lévő beruházásokat sorolta Gálfi Árpád leköszönő polgármester egy csütörtöki sajtótájékoztatón. Leszögezte, nem vitték csődbe a várost, a hiteleket is visszafizették.
2024. október 17., 14:452024. október 17., 14:45
2024. október 17., 14:502024. október 17., 14:50
Több mint 110 millió eurót „hívtak le” a városnak pályázatok révén az elmúlt nyolc évben, így az erről szóló dokumentumokat átlátható módon fogják átadni a következő városvezetésnek – kezdte az ő és csapata munkájának értékelését Gálfi Árpád leköszönő polgármester.
Mint mondta, ő első mandátuma kezdetén mindössze egy A4-es lapot kapott, vagyis csak minimális információt a városházán zajló folyamatokról, ami csak növelte a rá váró feladatokat. Ezzel ellentétben ő részletes kimutatást kért a városháza különböző osztályainak vezetőitől, hogy azokat törvényes módon adhassa át az új városvezetőnek.
Összesen 301 millió lej értékben vannak kivitelezés előtt álló vagy már folyamatban lévő projektjei a városnak. Összesen huszonhét ilyen beruházásról beszélt Gálfi, aki egyebek mellett
a nagy és a kis mobilitási tervvel kapcsolatos utcafelújításokat,
a Székely Támadt vár korszerűsítését,
a Fenyéd községgel közösen megpályázott elektromos buszok beszerzését (ez esetben folyamatban van a közbeszerzési eljárás),
a Mihai Eminescu és a Dózsa György utcák modernizálását,
valamint a kórházban zajló fejlesztéseket említette.
A tervezett, már előkészített dokumentumokkal rendelkező munkálatok értékét 348 millió lejben határozta meg, összesen huszonnyolc projektről beszélt. Ide sorolta többek között
nyolc tömbház szigetelését,
16 buszgarázs megépítését az Urbana Rt. udvarán,
a fedett uszoda és a csereháti bölcsőde megépítését,
a Küküllő utca felújítását,
a strand modernizálását
és a Szénakert utca kiépítését is.
Külön kitért a saját forrásokból tervezett beruházásokra, egyebek mellett a szejkefürdői mofetta, a városi közvécé és az Attila utca korszerűsítését, valamint több játszótér újjáépítését említve. Ezen projektek összértéke 35 millió lej.
Utcafelújítás a nagy mobilitási terv részeként Székelyudvarhelyen
Fotó: Csató Andrea
A leköszönő polgármester bízik benne, hogy utódja folytatni fogja a megkezdett munkát. Hozzátette, a megvalósított projektekre nem is szeretne kitérni, hiszen azokat mindenki láthatja. A Székelyhon kérdésére kifejtette, talán
Ez elmondása szerint a tanácsosok döntésén múlt.
Gálfi Árpád arról is beszélt, hogy szeptember folyamán 7,3 millió lejt kapott a város pályázati pénzekből, amiből a már elvégzett munkálatokat fizették ki.
Fotó: Csató Andrea
Mindemellett további 30,5 millió lejt igényeltek a beruházások megvalósítását támogató intézményektől az elvégzett munkálatok árának törlesztésére, valamint előfinanszírozásként.
Ezekre alapozva a leköszönő polgármester visszautasítja azon híreszteléseket, miszerint csődbe vitték volna a városházát vagy megbénították volna a jövőbeli fejlesztéseket. Gálfi Árpád még hangsúlyozta, a hivatal csapatával közösen dolgozva érhették el a felsorolt eredményeket. Ő személyesen talán
Kérdésünkre azt is elmondta az elöljáró, hogy a polgármesterváltás jövő héten esedékes Székelyudvarhelyen.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!