
Hátrahagyott dokumentáció
Fotó: Csató Andrea
A mandátuma alatt megvalósításra előkészített, illetve a jelenleg folyamatban lévő beruházásokat sorolta Gálfi Árpád leköszönő polgármester egy csütörtöki sajtótájékoztatón. Leszögezte, nem vitték csődbe a várost, a hiteleket is visszafizették.
2024. október 17., 14:452024. október 17., 14:45
2024. október 17., 14:502024. október 17., 14:50
Több mint 110 millió eurót „hívtak le” a városnak pályázatok révén az elmúlt nyolc évben, így az erről szóló dokumentumokat átlátható módon fogják átadni a következő városvezetésnek – kezdte az ő és csapata munkájának értékelését Gálfi Árpád leköszönő polgármester.
Mint mondta, ő első mandátuma kezdetén mindössze egy A4-es lapot kapott, vagyis csak minimális információt a városházán zajló folyamatokról, ami csak növelte a rá váró feladatokat. Ezzel ellentétben ő részletes kimutatást kért a városháza különböző osztályainak vezetőitől, hogy azokat törvényes módon adhassa át az új városvezetőnek.
Összesen 301 millió lej értékben vannak kivitelezés előtt álló vagy már folyamatban lévő projektjei a városnak. Összesen huszonhét ilyen beruházásról beszélt Gálfi, aki egyebek mellett
a nagy és a kis mobilitási tervvel kapcsolatos utcafelújításokat,
a Székely Támadt vár korszerűsítését,
a Fenyéd községgel közösen megpályázott elektromos buszok beszerzését (ez esetben folyamatban van a közbeszerzési eljárás),
a Mihai Eminescu és a Dózsa György utcák modernizálását,
valamint a kórházban zajló fejlesztéseket említette.
A tervezett, már előkészített dokumentumokkal rendelkező munkálatok értékét 348 millió lejben határozta meg, összesen huszonnyolc projektről beszélt. Ide sorolta többek között
nyolc tömbház szigetelését,
16 buszgarázs megépítését az Urbana Rt. udvarán,
a fedett uszoda és a csereháti bölcsőde megépítését,
a Küküllő utca felújítását,
a strand modernizálását
és a Szénakert utca kiépítését is.
Külön kitért a saját forrásokból tervezett beruházásokra, egyebek mellett a szejkefürdői mofetta, a városi közvécé és az Attila utca korszerűsítését, valamint több játszótér újjáépítését említve. Ezen projektek összértéke 35 millió lej.
Utcafelújítás a nagy mobilitási terv részeként Székelyudvarhelyen
Fotó: Csató Andrea
A leköszönő polgármester bízik benne, hogy utódja folytatni fogja a megkezdett munkát. Hozzátette, a megvalósított projektekre nem is szeretne kitérni, hiszen azokat mindenki láthatja. A Székelyhon kérdésére kifejtette, talán
Ez elmondása szerint a tanácsosok döntésén múlt.
Gálfi Árpád arról is beszélt, hogy szeptember folyamán 7,3 millió lejt kapott a város pályázati pénzekből, amiből a már elvégzett munkálatokat fizették ki.
Fotó: Csató Andrea
Mindemellett további 30,5 millió lejt igényeltek a beruházások megvalósítását támogató intézményektől az elvégzett munkálatok árának törlesztésére, valamint előfinanszírozásként.
Ezekre alapozva a leköszönő polgármester visszautasítja azon híreszteléseket, miszerint csődbe vitték volna a városházát vagy megbénították volna a jövőbeli fejlesztéseket. Gálfi Árpád még hangsúlyozta, a hivatal csapatával közösen dolgozva érhették el a felsorolt eredményeket. Ő személyesen talán
Kérdésünkre azt is elmondta az elöljáró, hogy a polgármesterváltás jövő héten esedékes Székelyudvarhelyen.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!