
Fotó: Veres Nándor
Nem állapítja meg a fertőzés okát az a jelentés, amelyet a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti osztályán folytatott hatósági ellenőrzések után adott ki az egészségügyi minisztérium – számolt be minderről Borboly Csaba, a kórházat fenntartó Hargita Megye Tanácsának elnöke szerdán.
2022. június 22., 17:392022. június 22., 17:39
2022. június 23., 10:412022. június 23., 10:41
Az újságírók megdöbbenését váltotta ki, hogy nem nevez meg felelőst az a huszonöt oldalas, nem nyilvános dokumentum, amelyet az egészségügyi minisztérium adott ki az illetékeseknek.
– ezzel is megerősítve a kórház vezetőségének álláspontját. A megyei sürgősségi kórház 2-es besorolásának akkreditálási folyamatát felfüggesztő határozatot visszavonták.
Magyarázkodó stílusban, időnként szaggatottan adta elő mondanivalóját Borboly Csaba tanácselnök azon a sajtótájékoztatón, amelyen a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt incidens folyományairól számolt be Konrád Judit kórházmenedzser és Dobrica Cristian-Adrian sebész társaságában. Miután elmondta, hogy
„Tény, hogy a sajnálatos eset megtörtént” – mondta a tanácselnök, aki ismertette a minisztériumi jelentés legfontosabb pontjait: orvosi műhiba nem történt, a jelentés nem állapítja meg a fertőzés okát; Hargita Megye Tanácsát, mint fenntartó intézményt, semmilyen szinten nem marasztalják el. A jelentés leírja a tapasztalt hiányosságokat, illetve rávilágít, hogy gyorsan fejlődő kórházról beszélünk, ahol vannak még hiányosságok. Konrád Judit kórházmenedzser azt mondta, a sajnálatos eset soha többé nem fordulhat elő.
Mint ismert, január 12-én és 13-án a csíkszeredai kórházban szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél a szem belső rétegeit érintő gyulladást, úgynevezett Endoftalmitiszt diagnosztizáltak, melynek következményeként visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa. Nem sokkal később (külső nyomásra) a főorvost közös megegyezés alapján visszahelyezték osztályvezetői tisztségébe.

Endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél.

Visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, miután endoftalmitisz (a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása) miatt 14 pácienst szemét kellett újraműteni.

Miután egy online petícióban több ezren álltak ki a vezetői funkciójából menesztett szemész főorvos mellett, Borboly Csaba arra kérte a csíkszeredai kórházat, hogy vonja vissza a főorvos és a főasszisztens kinevezésének visszavonására vonatkozó döntést.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
2 hozzászólás