
Fotó: Veres Nándor
Nem állapítja meg a fertőzés okát az a jelentés, amelyet a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szemészeti osztályán folytatott hatósági ellenőrzések után adott ki az egészségügyi minisztérium – számolt be minderről Borboly Csaba, a kórházat fenntartó Hargita Megye Tanácsának elnöke szerdán.
2022. június 22., 17:392022. június 22., 17:39
2022. június 23., 10:412022. június 23., 10:41
Az újságírók megdöbbenését váltotta ki, hogy nem nevez meg felelőst az a huszonöt oldalas, nem nyilvános dokumentum, amelyet az egészségügyi minisztérium adott ki az illetékeseknek.
– ezzel is megerősítve a kórház vezetőségének álláspontját. A megyei sürgősségi kórház 2-es besorolásának akkreditálási folyamatát felfüggesztő határozatot visszavonták.
Magyarázkodó stílusban, időnként szaggatottan adta elő mondanivalóját Borboly Csaba tanácselnök azon a sajtótájékoztatón, amelyen a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán történt incidens folyományairól számolt be Konrád Judit kórházmenedzser és Dobrica Cristian-Adrian sebész társaságában. Miután elmondta, hogy
„Tény, hogy a sajnálatos eset megtörtént” – mondta a tanácselnök, aki ismertette a minisztériumi jelentés legfontosabb pontjait: orvosi műhiba nem történt, a jelentés nem állapítja meg a fertőzés okát; Hargita Megye Tanácsát, mint fenntartó intézményt, semmilyen szinten nem marasztalják el. A jelentés leírja a tapasztalt hiányosságokat, illetve rávilágít, hogy gyorsan fejlődő kórházról beszélünk, ahol vannak még hiányosságok. Konrád Judit kórházmenedzser azt mondta, a sajnálatos eset soha többé nem fordulhat elő.
Mint ismert, január 12-én és 13-án a csíkszeredai kórházban szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél a szem belső rétegeit érintő gyulladást, úgynevezett Endoftalmitiszt diagnosztizáltak, melynek következményeként visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa. Nem sokkal később (külső nyomásra) a főorvost közös megegyezés alapján visszahelyezték osztályvezetői tisztségébe.

Endoftalmitisz – a szem belső rétegeit érintő gyulladás – alakult ki a csíkszeredai kórház szemészeti osztályán január 12-én és 13-án szürkehályog-műtéten átesett tizennégy páciensnél.

Visszavonta Bodó Pál szemész főorvos és Bálint Zsuzsánna főasszisztens kinevezését a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház igazgatótanácsa, miután endoftalmitisz (a szem belső rétegeinek gennyes gyulladása) miatt 14 pácienst szemét kellett újraműteni.

Miután egy online petícióban több ezren álltak ki a vezetői funkciójából menesztett szemész főorvos mellett, Borboly Csaba arra kérte a csíkszeredai kórházat, hogy vonja vissza a főorvos és a főasszisztens kinevezésének visszavonására vonatkozó döntést.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
2 hozzászólás