
A madéfalvi wellnessközpont látványterve
Fotó: Madéfalva Polgármesteri Hivatala
Az energia- és építőanyag-árak látványos emelkedése ellenére sem adja fel elképzeléseit a madéfalvi községvezetés, amely egy olyan többfunkciós üdülőtelepet szeretne létrehozni, ahol wellnessközpont is létesülne. Egyelőre az övezeti rendezési tervet kell elfogadni.
2022. július 15., 08:592022. július 15., 08:59
2022. július 15., 11:372022. július 15., 11:37
A község külterületén, az erdőhöz viszonylagos közelségben szeretnék kialakítani azt az üdülőtelepet, amely az elképzelések szerint
A 35 hektáros terület üdülőközpont céljaira történő felhasználása érdekében övezeti rendezési terv (PUZ) készült, amelynek elfogadása jelenti a következő lépést, ehhez még a mezőgazdasági minisztérium jóváhagyását várják. Szentes Csaba polgármester szerint
Az üdülőtelepre elképzelt nagy méretű wellnessközpont előtanulmánya elkészült, és amint a PUZ-t jóváhagyták, már lehet keresni a finanszírozási forrásokat.
A községvezető megerősítette, hogy terveiket nem változtatták meg sem az építkezések növekvő költségei, sem a jelentősen megugrott energiaárak miatt. Hozzátette:
„Ma ezt a projektet nem a növekvő költségek, hanem elsősorban a bürokrácia befolyásolja” – értékelt, rámutatva, ezeket a szolgáltatásokat úgy kell majd üzleti alapon működtetni, hogy a létesítmény tudja magát fenntartani.
Kérdésünkre azt is elmondta, hogy a wellnessfürdőt önkormányzati fejlesztésként szeretnék létrehozni,
A finanszírozási lehetőségekről szólva a polgármester úgy vélekedett, ha vannak üzleti, szakmai szempontból jól elképzelt tervek, akkor a beruházás megvalósulásának jók az esélyei. Azt is megtudtuk, hogy már elkezdődött a finanszírozási lehetőségek felkutatása.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
1 hozzászólás