
Csendélet. Nem minden lakószövetségnél váltak be a padok
Fotó: Gecse Noémi
Változó, hogy hogyan viszonyulnak a csíkszeredaiak a tömbházak előtti padokhoz vagy azok hiányához. Van ahol felszámolták, mert éjszaka ott zajongtak a fiatalok, illetve alkoholt fogyasztottak a hajléktalanok, máshol pedig újabb padokat igényelnének, hogy legyen, ahol egymással elbeszélgessenek a szomszédok.
2017. június 15., 12:122017. június 15., 12:12
2017. június 15., 12:192017. június 15., 12:19
Szabó Ferenc, a csíkszeredai Jégpálya 10–12-es számú tömbházak ügykezelését végző lakószövetség elnöke a téma kapcsán megkeresésünkre elmondta,
azonban a lakók jelezték, hogy volna igényük még további két ülőalkalmatosságra, ezért szeretnének ugyanolyanokat beszerezni, mint amilyeneket akkor a városházától kaptak.
– magyarázta. Ozsváth Otília, a Nagy István festő utca 2-es és 4-es tömbházak lakástulajdonosi társulásának ügyintézője arról beszélt, hogy még a rendszerváltás előtti időkből maradtak meg a padok a négy lépcsőházuk előtt, azóta is ott vannak.
– tette hozzá.
„A mi lakóövezetünk többségében nem nagyon van hely padoknak, és nem is alkalmas pihenésre, nagyon forgalmas. De volna pár tömbház, ahová jól jönne egy-egy pad. Kértük a parkokból felszámolt padokat a városházától, de még nem kaptunk, pedig igény lenne rá, sok idős személy van, ők kiülnének, beszélgetnének” – mondta Sós Mihály. A Testvériség 14-es számú lakószövetség ügyintézője hozzátette, van néhány lépcsőház, ahol a padokat a lakók maguk készítették.
Fotó: Gecse Noémi
Akadnak tömbházak, amelyek előtt felszámolták a padokat, amiatt, hogy ott zajongtak a fiatalok vagy a hajléktalanok, utóbbiak ráadásul alkoholt fogyasztottak pihenés közben. Todor László, a Tető 9/B lakószövetség elnöke elmondta, tömbházuk előtt jelenleg nincsenek padok.
– mondta. Mint elmesélte, évekkel ezelőtt volt egy pad kihelyezve, de elvitették, mert éjszaka a hajléktalanok ott italoztak, zajongtak, és ez zavarónak bizonyult.
Hasonló okokból számolták fel a Tudor lakóövezet egyes részein is a fapadokat. Rédai Erzsébet, a Tudor Vladimirescu utca 27-es és a Fenyő utca 1-es számú tömbházának ügykezelését végző lakástulajdonosi társulás elnöke elmondta, az útra nyíló bejáratokhoz nem is lenne hely, ahová padokat tehetnének, de a hátsó bejáratoknál sem érdemes, mert
Megjegyezte, hogy volt ugyan egy pad, de ott egész éjjel italozás folyt, és a hajléktalanok is ott voltak, ezért elvitették azt. Hozzátette, a lépcsőházaknál ugyan nincsenek padok, de a közeli játszótérnél vannak, azokat gyermekes szülők, nagymamák használják.
„A padok felszámolásával megszűnt az éjszakai zajongás” – ezt már a Kaktusz lakószövetség ügyintézője mondta. Tőle tudjuk, hogy lakóövezetükben is kellett korábban ilyen intézkedéshez folyamodniuk, mert éjszaka zavarták a lakókat a padokon ülők zajongása. Azonban nem minden ülőalkalmatosságot szállíttattak el, a meglévőket megfelelően gondozzák, télen letakarítják róla a havat, tavasszal pedig rendszeresen lefestik azokat.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!