Egy napig nem indul városi buszjárat a székelyudvarhelyi Cserehát lakónegyedből, ugyanis az esővízelvezető rendszer kiépítése miatt az Éltetőkút utca II. Rákóczi Ferenc utcai kijáratát teljesen lezárják 8–17 óra között – értesít Facebook-bejegyzésben a székelyudvarhelyi városháza.
2023. március 06., 13:542023. március 06., 14:00
2023. március 06., 14:002023. március 06., 14:00
A II. Rákóczi Ferenc utca Életetőkút és Budvár utca közötti szakaszán végzett munkálatok miatt egy napig március 7-én, kedden 8–17 óra között a városi buszjárat nem fog közlekedni a Cserehát és Éltetőkút szakaszon, ugyanis utóbbi utca alsó kijáratánál dolgozik a kivitelező cég.
Az utasok a kijelölt időben az Éltetőkút utca alján, vagy a II. Rákóczi Ferenc utcai megállókban szállhatnak fel a járatokra.

Tíz napra lezárják a székelyudvarhelyi II. Rákóczi Ferenc utca egy részét a gépjárműforgalom elől, az autóval közlekedők a Budvár utcán keresztül kerülheti ki a lezárt útszakaszt – értesít a városháza Facebook-bejegyzésben.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.