Nem kevesebb mint 500-an nyerhetnek Merkúr-utalványt Hargita megyében Pr-cikk

Ön is szeretné, hogy főként helyi, Góbé termékek kerüljenek a húsvéti asztalra? Mindezt teljesen ingyen?

Támogatói tartalom

2023. március 16., 11:582023. március 16., 11:58

2023. március 16., 17:082023. március 16., 17:08

Mint ahogy a szervezők mondják, a nyereményjáték alapját egyrészt a Székelyudvarhelyen létrehozott, legnagyobb székelyföldi szárazáru-lerakat megléte, másrészt a Góbé termékek népszerűsítésének fontossága képezi.

Jelen nyereményjátékban Csík- és Udvarhelyszékről kerülnek ki a nyertesek, hiszen 30 évvel ezelőtt itt nyitotta a megyében első üzleteit a Merkúr. A több mint ötszáz nyertes egyenként egy 100 lejes vásárlási utalványt nyerhet.

korábban írtuk

Székelyföld legnagyobb szárazáru-lerakata épült meg Székelyudvarhelyen
Székelyföld legnagyobb szárazáru-lerakata épült meg Székelyudvarhelyen

A Merkúr Áruházlánc új beruházása pályázati támogatással jött létre, és élelmiszerkapuként működik majd. Székelyföldön a legnagyobbként, míg erdélyi viszonylatban a második legnagyobb szárazáru-lerakatként tartjuk számon az új raktárt.

Nagyon egyszerű részt venni, aki pedig él a lehetőséggel, az a Góbé termékeket is támogatja – állítják a szervezők, a Merkúr üzletlánc és Barti Tihamér, akik közösen szervezik a nyereményjátékot.

„Nagyon örülök, hogy létrejöhetett Székelyföld legnagyobb, erdélyi viszonylatban pedig a második legnagyobb szárazáru-lerakat, Székelyudvarhelyen. Külön örömmel tölt el, hogy segíteni tudtam a megvalósításában, úgy gondolom,

Idézet
gazdasági szempontból egy nagyon fontos beruházása ez Hargita megyének”

– fogalmazott Barti Tihamér, majd hozzátette: az úgynevezett élelmiszerkapu által az import és az export egyaránt megvalósulhat, ami azt jelenti, hogy

a székelyföldi termékek is kijuthatnak a külföldi polcokra.

„A lerakat létrejöttekor Fazakas Attilával, a Merkúr üzletlánc igazgatójával sokat beszéltünk a helyi termékek felkarolásáról, népszerűsítéséről, és lám, itt vagyunk a folyamat következő lépésénél, ahol pont ezt célozzuk meg” – tért át a már említett nyereményjáték célkitűzésére Barti.

A Merkúr és Barti közös nyereményjátékának célja, hogy Csík- és Udvarhelyszék összes településén legyenek nyertesek, így is népszerűsítve a helyit, a Góbé termékeket.

Amint a politikus fogalmazott, sokakban felmerülhet, hogy miért pont az ő személye érdekelt a Merkúr nyereményjátékánál, erre kitérve hangsúlyozta: régóta foglalkoztatja, miként lehetne nagyobb teret adni a székelyföldi termékeknek, a székelyudvarhelyi élelmiszerkapu létrejötte pedig meg is hozta a nyereményjáték ötletét.

„Sokat egyeztettünk erről a témáról Fazakas Attilával, a koncepciót pedig úgy alakítottuk, hogy a két térség mindegyik településéről legyen nyertes” – emelte ki Barti, megjegyezve: Csík- és Udvarhelyszékről beszélünk, mivel a Merkúr ebben a két térségben is rendelkezik üzlettel. Nemcsak beszélnek róla, hanem meg is valósítják, hisz

a március 17–30. között zajló online nyereményjátékon – 100 lej értékben – 500-an gazdagodnak majd Merkúr vásárlási utalvánnyal.

Nagyon fontos tudnivaló, hogy a nyeremény egyszerre, egy összegben vásárolható le.

„Nagyon örülök az együttműködésünknek, igazán jó, hogy előtérbe került a Góbé termékek népszerűsítése” – fogalmazott a Merkúr Áruházlánc igazgatója, Fazakas Attila.

A játék – a korábbi Fontana népszerűsítő nyereményjátékhoz hasonlóan – Barti Tihamér Facebook-oldalán, ezen belül pedig Messenger-fiókjában zajlik majd, a résztvevőknek pedig néhány egyszerű lépést kell végrehajtaniuk, hogy bekerüljenek a sorsolásba. A borszéki wellness nyereményjátékának köszönhetően, több mint 1200 Hargita megyei személy látogathatta meg a balneo-központot, Barti elmondása szerint pedig örömteli volt olvasni azokat az élménybeszámolókat, amelyet a Facebook-oldalán, üzenet formájában fogalmaztak meg a nyertesek.

„Elérte a célját a játék, számomra pedig felemelő volt a rengeteg üzenetet olvasni. Most már sokkal többen tudják Hargita megyében, hogy milyen szolgáltatásokkal várja vendégeit a borszéki Fontana gyógyfürdő és wellness, és bízzunk benne, hogy csak növekedni fog ez a szám. Azt remélem, hogy a Merkúr-játék is célba ér, így a helyi termékek is hasonlóan népszerűek lesznek és mindannyian láthatjuk mennyire fontos, hogy egy versenyképes hazai vállalkozás segítse a helyi termékek piacra jutását” – részletezte Barti Tihamér, mondván olyan szempont ez, amely gazdasági előnyöket is jelenthet Székelyföldnek.

A Merkúr-játék nyerteseinek kiválasztása a random.org rendszerével történik majd, március 31-én.

Végezetül pedig röviden:

  • 1. Ha Facebook-hirdetést lát a nyereményjátékkal kapcsolatban, akkor kattintson a hirdetésre, és kattintással menjen végig néhány egyszerű lépésen. Ha ez sikerül, akkor fel is iratkozott a nyereményjátékra.

  • 2. Másik lehetőség a MERKÚR üzenet beírása a https://www.facebook.com/bartitihamer.ro – Barti Tihamér Facebook-oldalának messengerébe március 17–30. között.

Ha ön is fontosnak tartja, és támogatni szeretné a helyi termékek fogyasztását, a szervezők szeretettel meghívják a nyereményjátékra.

Nem szabad kihagyni ezt a lehetőséget!

Kattintson és nyerjen!

(X – Fizetett hirdetés)

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 24., péntek

Sárkányölő Szent György modern ábrázolásban – 25 éves a „Süsü-szobor”

Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.

Sárkányölő Szent György modern ábrázolásban – 25 éves a „Süsü-szobor”
Hirdetés
2026. április 24., péntek

Nicușor Dan az üzemanyagválságról: aggasztóak a középtávú kilátások

Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.

Nicușor Dan az üzemanyagválságról: aggasztóak a középtávú kilátások
2026. április 24., péntek

Hamar jelentkezett a lottós rekordnyereményért a szerencsés játékos, de mi maradt utána?

Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.

Hamar jelentkezett a lottós rekordnyereményért a szerencsés játékos, de mi maradt utána?
2026. április 24., péntek

Nicușor Dan kijelentette, nem fogad el AUR-támogatású kisebbségi kormányt

Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.

Nicușor Dan kijelentette, nem fogad el AUR-támogatású kisebbségi kormányt
Hirdetés
2026. április 24., péntek

Jövő héten megszervezik a nyolcadikosok elmaradt próba-képességvizsgáját

Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.

Jövő héten megszervezik a nyolcadikosok elmaradt próba-képességvizsgáját
2026. április 24., péntek

Nicușor Dan még ma aláírhatja a PSD-s miniszterek felmentését és az ideiglenes kinevezéseket

Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.

Nicușor Dan még ma aláírhatja a PSD-s miniszterek felmentését és az ideiglenes kinevezéseket
2026. április 24., péntek

Csapdát állítottak a Somostetőn ólálkodó medvének

Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.

Csapdát állítottak a Somostetőn ólálkodó medvének
Hirdetés
2026. április 24., péntek

Az ipari övezetbe „száműzik” a játégképeket Sepsiszentgyörgyön

Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.

Az ipari övezetbe „száműzik” a játégképeket Sepsiszentgyörgyön
2026. április 24., péntek

Tánczos Barna: az RMDSZ nem vesz részt olyan kormányban, amelyet az AUR támogat

Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.

Tánczos Barna: az RMDSZ nem vesz részt olyan kormányban, amelyet az AUR támogat
2026. április 24., péntek

Nem térne vissza kétfordulós önkormányzati választásokhoz a kormányfő

Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.

Nem térne vissza kétfordulós önkormányzati választásokhoz a kormányfő
Hirdetés