
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A Hargita megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság ACORD nevű szakszervezetének tagjai szeptember 23-tól október 7-ig japánsztrájkot tartanak, arra panaszkodva, hogy az intézmény alkalmazottai nem kapják meg októberben a fizetésüket.
2024. szeptember 24., 18:112024. szeptember 24., 18:11
2024. szeptember 24., 18:182024. szeptember 24., 18:18
Keddi közleményében a szakszervezet arról biztosította a közvéleményt, hogy a japánsztrájk ideje alatt az igazgatóság működése zavartalan lesz.
– számol be az Agerpres.

Már az augusztusi béreket is nehezen tudják kiadni a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóságnál, ugyanis az intézmény éves költségvetéséből csak e hónapig futotta a kiadásokra.
„Felhívással fordulunk Hargita megye tanácsához, amelyet korábban már levélben is megkerestünk ezzel kapcsolatban, hogy találjon megoldást a helyzetre, amely sajnos évről évre megismétlődik a (...) a szociális rendszer krónikus alulfinanszírozottsága miatt” – olvasható a közleményben. Az ACORD közölte azt is, hogy
A tiltakozást addig folytatják, ameddig az illetékesek biztosítják a bérek kifizetéséhez szükséges forrásokat.
Az ACORD elnöke, Lucian Puiu az Agerpresnek elmondta, hogy az igazgatóság 750 alkalmazottja közül 200-an tagjai a szakszervezetnek, és ők léptek japánsztrájkba. Közlése szerint a tiltakozóakció megelőző jellegű, hogy a hatóságok „ébredjenek fel” és cselekedjenek.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
Bocsánatkérésre szólította fel Frunda Csenge marosvásárhelyi tanácsos Bungardean Emilian AUR-os önkormányzati képviselőt, aki azt állította, hogy ő nem tud románul. A felszólított tagadta ezt és azzal hárított: „mind testvérek vagyunk”.
Az alkotmánybíróság csütörtökön közzétette február 18-i határozatának indoklását, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Fejér Dávid és Miron Cristea utcák felújításához fogadtak el új dokumentációt, megújították bérleti szerződéseket a Felszegi Óvoda és a Fogarasy Mihály középiskola használatára. Ezek voltak a csütörtöki gyergyószentmiklósi tanácsülés főbb pontjai.
3 hozzászólás