
Fotó: Székelyhon
Szóbeli figyelmeztetés ellenére jelentek meg közös fotók magyarországi politikusokkal Gálfi Árpád Tartozom egy beszámolóval című kampánykötetében.
2020. szeptember 14., 19:222020. szeptember 14., 19:22
A fotókon a székelyudvarhelyi polgármester együtt látható Soltész Miklóssal, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárával, valamint Jakab Istvánnal, a magyar Országgyűlés alelnökével – jelezték szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményükben az érintett politikusok.
„Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester Tartozom egy beszámolóval című kampánykötetében több fotó is szerepel, melyeken együtt vagyunk láthatóak. A kiadványban szereplő fotók nem most, hanem az elmúlt években készültek a székelyudvarhelyi és más, erdélyi közösségek támogatását szolgáló eseményeken, találkozókon.
– írja a közlemény.
Augusztus folyamán a Székelyudvarhelyi Szabad Emberek nevű csoportosulás olyan fényképeket posztolt Facebook-oldalán, amelyen Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester társaságában Kövér László, az Országgyűlés elnöke, illetve Németh Szilárd honvédelmi államtitkár láthatók, azt az érzést keltve, hogy a magyarországi politikusok támogatják Gálfi választási kampányát.

A Székelyudvarhelyi Szabad Emberek nevű csoportosulás olyan fényképeket posztolt Facebook-oldalán, amelyen Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester társaságában Kövér László, az Országgyűlés elnöke, illetve Németh Szilárd honvédelmi államtitkár láthatók.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
4 hozzászólás