
Omladozó épületrész
Fotó: Gábos Albin
Nincs megfelelő ingatlan számukra, ezért továbbra is a csíkszeredai városháza egyik szárnyát elfoglalva tevékenykedik a sorozási feladatokat is ellátó Hargita Megyei Katonai Központ. A Hargita megyei önkormányzat feladata a helyzet megoldása, de erre még várni kell.
2019. január 07., 21:382019. január 07., 21:38
A városháza északi szárnyát foglalja el jelenleg a Hargita Megyei Katonai Központ, amely a sorozás mellett a tartalékos katonák nyilvántartását is végzi, és ugyanott van a székhelye a háborús veteránok szövetségének. Jelentős irodafelületek, illetve belső udvar is tartozik az épületszárnyhoz, amelynek a Petőfi Sándor utca felőli oldalán, a kocsibejáró közelében felirat is figyelmeztet arra, hogy
A központ több évtizede az épület lakója, még abból az időből, amikor az egykor vármegyeházának épült mostani városházán a megyei közigazgatás intézményei tevékenykedtek.
Csíkszereda önkormányzata még 2011 decemberében döntött arról, hogy nem hosszabbítják meg a katonai központ bérleti szerződését, így próbálva rábírni őket a költözésre. Az indokok között szerepelt, hogy a törvény a megyei önkormányzatot kötelezi a székhely biztosítására, illetve, hogy
A városháza egy részét foglalja el a katonai intézmény. Kényszerhelyzet
Fotó: Gábos Albin
A határozat ellenére a katonák maradtak, mert a megyei önkormányzatnak nem állt módjában megfelelő ingatlant biztosítani számukra. Mint Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester kérdésünkre kifejtette,
Hargita Megye Tanácsa több épületet is felajánlott az elmúlt években a központ számára – tavalyelőtt például a Hargita Népe Kiadó egykori székhelyét, a Szentlélek utca 45. szám alatti ingatlant is, ahol a Hargita Megyei Személynyilvántartó Igazgatóság működik. A felajánlott felület túl kevés volt a védelmi minisztériumhoz tartozó intézmény számára, amely ezt az ajánlatot nem fogadta el.
Megfelelő lett volna viszont a korábbi egyeztetések alapján a Kossuth Lajos utca keleti végén álló egykori bölcsőde, amelyben egy ideig a Hargita Megyei Mentőszolgálat adminisztrációs részlege is működött. Az épület évek óta üresen, bezárva áll, de erről elsősorban az egészségügyi minisztérium tehet, amely még nem döntött arról, hogy átadja, vagy sem az ingatlant a megyei önkormányzat ügykezelésébe. A helyzet az elmúlt egy évben sem változott – mondta kérdésünkre Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, emlékeztetve arra, hogy majd a csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tervezett bővítése után lesz lehetőségük a felszabaduló kórházi ingatlanok felületeiből felajánlani székhelyet a védelmi minisztériumnak a központ számára.
Az egykori bölcsőde, illetve mentőszolgálati épület ügyében az egészségügyi minisztériumhoz fordultunk, azt kérve, hogy közöljék, mi a szándékuk a bezárt Kossuth Lajos utcai ingatlannal. A válasz után az ügyre visszatérünk.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
5 hozzászólás