
Omladozó épületrész
Fotó: Gábos Albin
Nincs megfelelő ingatlan számukra, ezért továbbra is a csíkszeredai városháza egyik szárnyát elfoglalva tevékenykedik a sorozási feladatokat is ellátó Hargita Megyei Katonai Központ. A Hargita megyei önkormányzat feladata a helyzet megoldása, de erre még várni kell.
2019. január 07., 21:382019. január 07., 21:38
A városháza északi szárnyát foglalja el jelenleg a Hargita Megyei Katonai Központ, amely a sorozás mellett a tartalékos katonák nyilvántartását is végzi, és ugyanott van a székhelye a háborús veteránok szövetségének. Jelentős irodafelületek, illetve belső udvar is tartozik az épületszárnyhoz, amelynek a Petőfi Sándor utca felőli oldalán, a kocsibejáró közelében felirat is figyelmeztet arra, hogy
A központ több évtizede az épület lakója, még abból az időből, amikor az egykor vármegyeházának épült mostani városházán a megyei közigazgatás intézményei tevékenykedtek.
Csíkszereda önkormányzata még 2011 decemberében döntött arról, hogy nem hosszabbítják meg a katonai központ bérleti szerződését, így próbálva rábírni őket a költözésre. Az indokok között szerepelt, hogy a törvény a megyei önkormányzatot kötelezi a székhely biztosítására, illetve, hogy
A városháza egy részét foglalja el a katonai intézmény. Kényszerhelyzet
Fotó: Gábos Albin
A határozat ellenére a katonák maradtak, mert a megyei önkormányzatnak nem állt módjában megfelelő ingatlant biztosítani számukra. Mint Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester kérdésünkre kifejtette,
Hargita Megye Tanácsa több épületet is felajánlott az elmúlt években a központ számára – tavalyelőtt például a Hargita Népe Kiadó egykori székhelyét, a Szentlélek utca 45. szám alatti ingatlant is, ahol a Hargita Megyei Személynyilvántartó Igazgatóság működik. A felajánlott felület túl kevés volt a védelmi minisztériumhoz tartozó intézmény számára, amely ezt az ajánlatot nem fogadta el.
Megfelelő lett volna viszont a korábbi egyeztetések alapján a Kossuth Lajos utca keleti végén álló egykori bölcsőde, amelyben egy ideig a Hargita Megyei Mentőszolgálat adminisztrációs részlege is működött. Az épület évek óta üresen, bezárva áll, de erről elsősorban az egészségügyi minisztérium tehet, amely még nem döntött arról, hogy átadja, vagy sem az ingatlant a megyei önkormányzat ügykezelésébe. A helyzet az elmúlt egy évben sem változott – mondta kérdésünkre Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, emlékeztetve arra, hogy majd a csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tervezett bővítése után lesz lehetőségük a felszabaduló kórházi ingatlanok felületeiből felajánlani székhelyet a védelmi minisztériumnak a központ számára.
Az egykori bölcsőde, illetve mentőszolgálati épület ügyében az egészségügyi minisztériumhoz fordultunk, azt kérve, hogy közöljék, mi a szándékuk a bezárt Kossuth Lajos utcai ingatlannal. A válasz után az ügyre visszatérünk.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
5 hozzászólás