
Csáki Attila Kovászna megyei, Pethő István választmányi, Nagy Gábor Levente sepsiszentgyörgyi MPP-elnök
Fotó: Bíró Blanka
Minél hamarabb vissza kell állítani a törvényességet a Magyar Polgári Párton (MPP) belül, és el kell kezdeni a készülést a jövő évi helyhatósági választásokra – szögezték le a hétfői sajtótájékoztatón a párt Kovászna megyei vezetői.
2019. október 21., 19:102019. október 21., 19:10
Pethő István felfüggesztett, majd leváltott országos választmányi elnök, Csáki Attila, az MPP Kovászna megyei, illetve Nagy Gábor Levente sepsiszentgyörgyi elnök azon a véleményen vannak, hogy a pártban politikai leszámolások sorozata történik, és „paradox módon” azok kerülnek a vádlottak padjára, akik kiállnak az értékei mellett. „Mi csak
– szögezték le a háromszéki MPP-sek. Úgy vélik, a párton belüli nézeteltérések a székelyudvarhelyi helyzet miatt robbantak ki. „Úgy tűnik, a cél Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester ellehetetlenítése, hogy ne indulhasson a jövő évi önkormányzati választásokon” – mondta Pethő István. Meglátása szerint őt is
Pethő István a párt etikai bizottságánál fellebbezte meg a felfüggesztését, a napokban a leváltását is megóvja, de már nem reménykedik abban, hogy ez a párton belül megoldódik, ezért valószínű, kénytelen lesz a bírósághoz fordulni.
Meglátásuk szerint az októberi 17-ei választmányi ülés törvénytelenül hozott döntéseket, hiszen nem volt meg a kvórum, a 34 tagból csak 16 volt jelen. Azon az ülésen új választmányi tagokat hoztak be, döntöttek Pethő István leváltásáról, Biró Zsolt parlamenti képviselő kizárásáról és az Erdélyi Magyar Néppárttal való fúzióról.
Csáki Attila Kovászna megyei elnök azt mondta, nem vettek részt a Gyergyószentmiklóson megtartott ülésen, de előtte kifejtették álláspontjukat, hogy az kvórum hiányában törvénytelen, így
Nem vagyunk a Néppárttal való fúzió ellen, de csak a törvényes megoldásokat támogatjuk – szögezte le Nagy Gábor Levente. A háromszéki politikusok nem gondolták, hogy „ilyen gyorsan, ilyen nagy bajok lesznek a jobb időket megélt, jobb sorsra érdemes pártban”, szerintük inkább a választásokra kellene készülni, a jelöltállításra összpontosítani.

Az Erdélyi Magyar Néppárttal (EMNP) történő fúzió mellett foglalt állást a Magyar Polgári Párt (MPP) választmánya. A két alakulat egyesülését korábban a néppárt is erőteljesen szorgalmazta.

Számos fontos ügy megvitatása maradt el a kvórumot vesztett szeptember 26-i választmányi ülésen, ezért annak újbóli összehívása mellett döntött a Magyar Polgári Párt (MPP) országos elnöksége október 10-én, Marosvásárhelyen tartott ülésén – számolt be közleményben a párt elnöksége.&l

Mezei János nem mond le, továbbra is vezetni fogja a pártot, és dolgozni fog a nemzeti oldal erősítésén, akár tetszik ez egyeseknek, akár nem – hangzott el a szerdai gyergyószentmiklósi sajtótájékoztatón, amelyet maga a pártelnök hívott össze. Végül mégsem volt jelen, helyette Sorbán Attila Örs beszélt.

Utalva a huszonkét köztiszteletnek örvendő MPP-s által aláírt levélre, illetve a Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester egy nappal korábban történt kizárására, Biró Zsolt utódja, Mezei János kirekesztő politikájának kártékonyságára hívta fel a figyelmet.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!