
Sorbán Attila Örs
Fotó: Gergely Imre
Mezei János nem mond le, továbbra is vezetni fogja a pártot, és dolgozni fog a nemzeti oldal erősítésén, akár tetszik ez egyeseknek, akár nem – hangzott el a szerdai gyergyószentmiklósi sajtótájékoztatón, amelyet maga a pártelnök hívott össze. Végül mégsem volt jelen, helyette Sorbán Attila Örs beszélt.
2019. október 09., 19:122019. október 09., 19:12
Mezei János, a Magyar Polgári Párt elnöke délutánra Gyergyószentmiklósra hívott össze sajtótájékoztatót, azonban nem tudott jelen lenni. A sajtótájékoztatót Mezei távollétében Sorbán Attila Örs, az MPP ügyvezető elnöke tartotta, tudatva, a pártelnök azért nem lehetett itt, mert nem ért vissza időben Marosvásárhelyről, ahol a 2015 óta folyó bírósági ügyének 64. tárgyalásán kellett jelen lennie.
Sorbán hangsúlyozta, a pártelnököt lemondásra felszólító nyílt levél aláírói közül többen RMDSZ-es alkuknak köszönhetően szereztek pozíciókat, és ezekhez mindenképpen ragaszkodnak, ez abból is látszik, hogy minden eszközzel megpróbálják megbuktatni Mezeit, azért, mert ő nem hajlandó újabb olyan alkukba belevinni a pártot, amely annak erejét, érdekvédelmi képességeit gyengíti.

Nyílt levélben követeli Mezei János, a Magyar Polgári Párt elnökének lemondását több párttag. Szerintük az elnök megosztó és kirekesztő politikát folytat, kizárásokkal fenyeget, emiatt pedig az MPP eddigi eredményei is veszélybe kerülnek.
Az utóbbi hónapokban nyilvánosságra került belső ügyek azt jelzik, hogy a belső ellenzék nem a párton belül próbálja intézni ügyeit, hanem a nyilvánosság előtt játszmáznak, mert tudják, hogy a párt alapszabálya szerint nincs igazuk.
A nyílt levél aláíróinak a párt fontos fórumaiban nincsen többségük, az országos tanács összehívására sem lenne erejük – mondta Sorbán, hozzátéve, részben
mások pedig olyan személyek, akik valószínűleg csak azért írták alá a levelet, mert csak az egyik oldal által közölt információkat ismerik.
A párt elnökségének nem érdeke, hogy az ellenzékhez hasonlóan nyilvánosságra tárja a szervezeten belüli vitákat, hiszen csak a pártot és a nemzeti oldalt gyengítik. És
Az MPP belső ellenzéke a magyarországi ellenzékről vesz mintát: ha nem tetszik a rendszer, akkor diktatúrát kiáltanak – tette hozzá Sorbán Attila Örs.

Utalva a huszonkét köztiszteletnek örvendő MPP-s által aláírt levélre, illetve a Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester egy nappal korábban történt kizárására, Biró Zsolt utódja, Mezei János kirekesztő politikájának kártékonyságára hívta fel a figyelmet.
Mezei János nem mond le, továbbra is vezetni fogja a pártot, és dolgozni fog a nemzeti oldal erősítésén, akár tetszik ez egyeseknek, akár nem – hangzott el egyértelműen.
Mezei közleményben erősíti meg: pártelnök marad
„Az október 8-án keltezett nyílt levél, amely lemondásra szólít fel, nem más, mint egy elkeseredett próbálkozás egy olyan csoport részéről, amely azt kapta feladatául, hogy az MPP-t meggyengítse és továbbra is kiszolgáltassa” – olvasható Mezei János közleményében, amelyben a pártelnök arról ír, hogy a nyílt levelet olyan emberekkel íratták alá, akik nem tagjai szervezetnek.
„Amíg az elnökség a párt többségének bizalmát élvezi, addig folytatjuk a megkezdett munkát, és nem fogok lemondani csak azért, mert néhány RMDSZ-es MPP-s azt szeretné. Célunk, hogy újra megteremtsük az egységet az erdélyi nemzeti oldal keretein belül, és közös erővel lépjünk fel az erdélyi magyarság érdekében” – szögezi le az MPP elnöke.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
2 hozzászólás