
Húszonötmillió lej folyt be Székelyudvathelyen az adókból és illetékekből az elmúlt évben
Fotó: Beliczay László
A székelyudvarhelyi városkasszába tavaly összesen 24,77 millió lej folyt be a helyi adókból és illetékekből. 5910 befizetés érkezett online (ghiseul.ro), ami 2,1 millió lejt jelent.
2023. január 16., 21:002023. január 16., 21:00
A lapunk rendelkezésére bocsátott táblázat szerint 4,11 millió lejnyi épület-, 1,36 millió lejnyi terület- és 2,72 millió lejnyi gépjárműadót fizettek be a magánszemélyek.
A jogi személyek ezzel szemben 5,93 millió lejt fordítottak épület-, 925 ezer lejt terület-, valamint 1,94 millió lejt gépjárműadóra. A felsorolt tételek egyikében sem érkezett be a célösszeg a városkasszába:
Hasonlóképpen nem sikerült teljesíteni a betervezett bevételt a bérek és úgynevezett koncessziók esetében sem, hiszen 2,23 millió helyett 2,16 millió lej érkezett a városkasszába.
Több önkormányzati bevétel esetében is túlteljesítés történt, mivel a vártnál nagyobb összegek érkeztek a városkasszába. Például
Az ingatlanok eladása nyomán beérkezett illetékek értéke 470 ezer 510 lej, ami 162,24 százalékos teljesítményt jelent. A vártnál több pénz folyt be az önkormányzathoz a reklámok (32 458 lej), a cégtáblák (96 846 lej), tovább az engedélykibocsátási (102 600 lej) és a különleges illetékekből (1,74 millió lej) is.
Arányaiban a legjobb teljesítmény a rendezvényadóknál tapasztalható (494,75 %), ebben az esetben
Ezekből a tételekből összesen 24,77 millió lej folyt be a székelyudvarhelyi városkasszába – mindezen túl visszaosztott jövedelemadóból a tavalyi esztendőre 44,55 millió lej érkezett Székelyudvarhelyre.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!