
Nem ez az első eset, hogy egy asztalnál vesézik ki a székelyföldi városok polgármesterei a költségvetéseket. Archív
Fotó: Berkeczi Zsolt
Négy székelyföldi nagyváros polgármestere beszélget a 2022-es költségvetési megvalósításokról, valamint a 2023-as év fejlesztési terveinek elemzéséről május 16-án, kedden Székelyudvarhelyen. A találkozón költségvetési tervezetek elemzését szakember prezentálja, és a hallgatóságnak is lehetősége nyílik feltenni kérdéseit a meghívottaknak.
2023. május 13., 16:592023. május 13., 16:59
2023. május 13., 22:022023. május 13., 22:02
A találkozó vitaindítójának témája a nagyobb székelyföldi városok 2022-es zárszámadásainak, valamint a 2023-as tervezett költségvetéseinek összehasonlító elemzése, a 2023-as év nagy költségvetési kihívásai, amelyet Geréb László, az RMKT udvarhelyi elnöke mutat be.
Ezt egy 60 perces szakmai vita követi, amelyen Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, valamint Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere vesz részt, a beszélgetést Kozán István, a Székelyhon főszerkesztője moderálja. Az eseményen lehetőséget biztosítanak a résztvevőknek, hogy feltegyék kérdéseiket a meghívottaknak.
A rendezvény 18 órától kezdődik a Hargita Business Centerben (II. Rákóczi Ferenc utca 84.), a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött, jelentkezni ide kattintva lehet.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!