
Fotó: Kozma Péter, Figura Stúdió Színház
A Figura Stúdió Színház miniévadának második kiadása következik, csütörtöktől vasárnapig a társulat négy különböző előadása lesz látható Gyergyószentmiklóson az Öntödében. Az előadásokat szakmai beszélgetések, közönségtalálkozók követik.
2024. október 07., 14:492024. október 07., 14:49
Kétévente esedékes Gyergyószentmiklóson a Nemzetiségi Színháznak Kollokviuma, és ezzel váltakozva szervezik meg a Figurafesztet, vagyis a társulat miniévadát. Míg a kollokvium egy seregszemle, ez csak a Figura Stúdió Színházról szól – mutatott rá Albu István igazgató a miniévadot felvezető sajtótájékoztatón. A lényege az, hogy a helyi közönségük mellett
Ugyanakkor visszajelzéseket kaphatnak arról, hogy miként látják őket az itt résztvevő színházi szakemberek.
Csütörtökön, október 10-én az Eltört korsó lesz látható Botos Bálint rendezésében;
pénteken A mizantróp, amelyet Visky Andrej rendez;
szombaton a Ház a határon című új előadást játsszák Keresztes Attila rendezésében;
és végül vasárnap a Liliom következik, amelynek Albu István a rendezője. Az előadások után közönségtalálkozókra várják az érdeklődőket.
Az igazgató örül, hogy sokan elfogadták a meghívásukat, sok színházi embert tudnak vendégül látni a miniévadra. Van olyan előadás, amelyre már minden belépő elkelt, és másoknál is igyekeznie kell azoknak, akik be szeretnének jutni, mert
„Nagyon jó alkalom ez, hogy megmutathassuk magunkat, és fontos, hogy a vendégeink milyen hírét viszik a színháznak, a városnak. Bízom benne, hogy fel fogják kapni a fejüket” – fogalmazott Albu.
Az első három előadás 19 órakor, a vasárnapi 18 órakor kezdődik.
A Győri Nemzeti Színház vendégjátéka
A miniévadot követően október 18-án a Győri Nemzeti Színház vendégjátékának ad helyet az Öntöde. Két előadást mutatnak itt be: 18 órától Slawomir Mrozek Strip-Tease című darabját játsszák, 20 órától pedig August Strindberg műve, az Erősebb lesz látható. Mindkét előadást Zakariás Zalán rendezte.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
Felhőszakadásokra, viharos erejű szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldva és Munténia több térségére, valamint Bukarestre.
Regisztrálniuk kell az idei végzetteknek a Hargita Megyei Munkaügyi Hivatalnál, hogy ingyenes tájékoztatást és szakmai tanácsadást, munkaközvetítést, valamint egyéb foglalkoztatás-ösztönző intézkedéseket kapjanak.
Kisteherautókkal hordták a hulladékot a közterületre, most 70 ezer lejes pénzbírságot kell kifizessenek.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 19 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Miközben tavaly ilyenkor hőségriadó miatt figyelmeztettek a meteorológusok, idén pulóveres reggelre ébredtek a székelyföldiek. Július 24-én több településen alig haladta meg a hajnali hőmérséklet a 10 Celsius-fokot.
szóljon hozzá!