
A baleset után négy hónappal sincs előrelépés
Fotó: Gergely Imre
Továbbra sem tudni, hogy mikor állítják helyre a januárban súlyosan megrongált gyergyószentmiklósi kőkeresztet. A késlekedést a polgármester egy ideig az időjárással magyarázta, majd a megfelelő munkagép hiányával. A helyiek a kereszt visszaállítását sürgetik.
2022. május 03., 19:472022. május 03., 19:47
2022. május 03., 20:072022. május 03., 20:07
Közel négy hónap telt el január 10. óta, amikor a gyergyószentmiklósi Szárhegyi (N. Balcescu) és a Tűzoltó utcák találkozásánál a kőkeresztet kidöntötte egy balesetező autós. Az eltört szárú keresztet akkor a helyi múzeumba szállították, a megdőlt talapzat pedig ugyanolyan állapotban van, mint a baleset napján.
Azóta az egyik helyi Facebook-csoportban szavazás is indult, hogy mi legyen a több mint kétszázéves, a város egykori északi határát jelző kereszt sorsa, és a válaszadók szinte kivétel nélkül
Elenyésző részük tartotta jó ötletnek, hogy a kereszt véglegesen a múzeumba kerüljön, és másolat álljon az útkereszteződésben.

Egy személyautó csapódott Gyergyószentmiklós egyik legforgalmasabb útkereszteződésében található kőkereszt talapzatába. Az ütközés következtében a kereszt ledőlt.
A napokban újra közbeszéd tárgya lett a kőkereszt, egyre többen sürgetik a helyreállítást. Sokaknak fontos, hiszen a város egy szimbolikus vallási jelképéről van szó. Hétfőn a helyi televízióban Csergő Tibor polgármester ennek kapcsán azt magyarázta, hogy
Fotó: Gergely Imre
Hozzátette azt is, hogy a talapzat súlya miatt ez a gép nem is lenne alkalmas azt mozgatni a helyreállítás esetén, hanem darut kellene bérelni. Elmondta még, hogy a kereszt helyreállítása csak ideiglenes jelleggel történhet meg, mert
Konkrétum azonban nem hangzott el arra vonatkozóan, hogy mikor várható a helyreállítás, erre kérdeztünk rá a városházán. A válaszban azonban csak annyit erősített meg a polgármester, hogy a keresztet ideiglenesen kell visszaállítani.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
2 hozzászólás