
Fotó: Gergely Imre
Egy személyautó csapódott Gyergyószentmiklós egyik legforgalmasabb útkereszteződésében található kőkereszt talapzatába. Az ütközés következtében a kereszt ledőlt.
2022. január 10., 10:102022. január 10., 10:10
A baleset hétfőn hajnalban történt, a járművet reggel 8 óra előtt szállították el a helyszínről a rendőrségi helyszínelést követően. A személyautó a Tűzoltó utcából tartott a Nicolae Bălcescu út felé, amikor a vezetője elvesztette az uralmat a jármű fölött, és több fémoszlopot is kidöntve belerohant a kőkereszt talapzatába, aminek következtében a kereszt ledőlt.
Érdeklődésünkre a közlekedési rendőrség illetékese közölte, a vizsgálat még tart, további információkat közölnek amint az eset körülményei tisztázódnak.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
szóljon hozzá!