
Fotó: Székelyhon
Rendhagyó módon helyezték el a szelektív hulladékgyűjtésre alkalmas tárolókat az udvarhelyi Bethlen-lakótelepen, a nap képén látható a „térinstalláció”.
2019. november 05., 15:312019. november 05., 15:31
Köztudott, hogy növelnünk kell a szelektíven gyűjtött hulladék mennyiségét környezetünk és – amint manapság egyre többet hangoztatják – pénztárcánk védelmében, és ha ehhez hozzájárul az is, hogy az így megfogyatkozott lakótelepi parkolóhelyek miatt néhányan lemondanak a mindennapi autózásról, kétszeresen nyertünk: tisztább lesz a föld és a levegő.
Vagy ragaszkodnak az autóhoz, és addig köröznek, amíg parkolót találnak. Amúgy is, most a föld szennyezése a költséges, a levegőé még szabad.

Október elsejétől személyenként 2,62 lejjel emelkedik a hulladékszállítás havi díja Székelyudvarhelyen. Az áremelést az RDE Harghita Kft. kérésére még augusztusi soros ülésén szavazta meg az önkormányzati képviselő-testület. A szakcég a szolgáltatás drágulásával indokolta az emelést.

Közel kilenc százalékkal csökkent a használtautó-bejegyzések száma tavaly a korábbi évhez képest, amikor a környezetvédelmi illeték eltörlése miatt robbanásszerűen megnövekedett a számuk. Az akkori 520 ezer forgalomba íratott járműhöz képest tavaly „csak” 473 ezret jegyeztek be, a legkedveltebb márka pedig a Volkswagen volt.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
szóljon hozzá!